E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin son rallisinde 'ivme kazanıyor'---

Bitcoin son rallisinde 'ivme kazanıyor'

Bitcoin son rallisinde 'ivme kazanıyor'
20 Ekim 2023 - 12:14 borsagundem.com

Borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) yakında onaylanacağı umudu ile Bitcoin'de yukarı yönlü ivme devam ediyor

Bitcoin ve diğer kripto paralar bir hafta önce başlayan rallinin ivmesini devam ettiriyorlar.

Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde 29.859 dolara kadar yükseldi. Şu sıralarda da yüzde 3,40 artışla 29,700 dolar civarında.

Spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) yakında onaylanacağı umudu yukarı hareketin devam etmesinde etkili olmayı sürdürüyor.

Bununla birlikte, yatırımcıların aşağı yönlü bir hareket için pozisyon aldıklarına dair işaretler olduğu da öne sürülüyor. Blockchain grubu Ethena Labs'ın araştırma ve veri müdürü Conor Ryder, "Bence pek çok yatırımcı, artan getiriler ve artan jeopolitik belirsizlik nedeniyle Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için bir geri çekilme bekliyor. Ayrıca, spot bir Bitcoin ETF'si için bir onay, eğer değil, ne zaman meselesi gibi görünse de, bu pazara yetersiz tahsisat yapıyorlar" dedi.

Kripto boğaları, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yakında Grayscale Bitcoin Trust'ın bir ETF'ye dönüşmesine izin vereceğini ya da BlackRock ve diğer geleneksel finans firmalarının spot Bitcoin ETF'lerini onaylayacağını umuyor.

Bazı ETF'lerin şu anda elinde tuttuğu gibi yalnızca tokenı takip eden vadeli işlemleri değil, Bitcoin'in kendisini de elinde tutacak bir spot Bitcoin ETF'si olasılığı, kriptolara yeni bir perakende ve kurumsal yatırımcı ilgisi dalgası başlatabilecek bir katalizör olarak aylardır konuşuluyor.

Ryder, "Spot BTC ETF'sinin onaylanması söz konusu olduğunda hala riskler var. SEC, kripto piyasalarının kolayca manipüle edilebildiğini savunarak, Bittcoin'in kısa süreliğine yükselmesine neden olan bu yanlış rapor nedeniyle onayı geciktirmeye devam edebilir" dedi.

Bitcoin, 2023’te yaklaşık yüzde 60 değer kazandı 

 

Spot Bitcoin ETF onayı, Bitcoin’i Ocak’ta 45 bin dolar seviyesine çıkarabilir

 

Bitcoin'de sert dalgalanma

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)