E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin, aylar sonra ilk kez 40 bin doları gördü---

Bitcoin, aylar sonra ilk kez 40 bin doları gördü

Bitcoin, aylar sonra ilk kez 40 bin doları gördü
04 Aralık 2023 - 07:52 borsagundem.com

En büyük dijital varlık olan Bitcoin, faiz oranlarındaki düşüş beklentileri ve Borsada işlem gören fonlar sektöründen gelen talebin artması üzerine 2023'te toparlanmayı sürdürürken 40 bin doların üzerine çıktı

Bitcoin, Mayıs 2022'den bu yana ilk kez 40 bin dolar seviyesine ulaştı.

En büyük dijital varlık olan Bitcoin, faiz oranlarındaki düşüş beklentileri ve Borsada işlem gören fonlar sektöründen gelen talebin artması üzerine 2023'te toparlanmayı sürdürürken 40 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin yüzde 2,9 artışla 40.867 dolara ulaştı ve Singapur'da Pazartesi sabahı 10:33 itibarıyla bu hedefin biraz altında kaldı ve 2023'teki sıçramasını yüzde146'ya çıkardı. Bitcoin, dijital varlıklarda 2 trilyon dolarlık bir düşüşe katkıda bulunan TerraUSD stabilcoin çöküşünden önce, en son Nisan 2022'de bu seviyelerdeydi.

BİTCOİN, YENİDEN CANLANIYOR

Yatırımcılar, enflasyon soğudukça Fed'in faiz artırımlarıyla işinin bittiğine giderek daha fazla ikna oluyor ve dikkatler gelecek yılki kesintilerin olası boyutuna çevriliyor. Değişen zemin küresel piyasalarda yükselişi tetikledi.

Kripto endüstrisi aynı zamanda BlackRock gibi şirketlerin ABD'deki ilk spot Bitcoin ETF'lerini başlatmak için yaptığı başvuruların sonucunu da bekliyor. Bloomberg Intelligence, bu ürünlerden bir kısmının Ocak ayına kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu onayını almasını bekliyor.

IG Australia Pty'den piyasa analisti Tony Sycamore, bir notta "Bitcoin, SEC'in 2024'te ETF ve Fed'in faiz indirimlerine onay vermesi konusundaki iyimserlikle desteklenmeye devam ediyor" dedi. Sycamore, grafik desenlerinin izlenecek bir sonraki seviye olarak 42.330 dolara işaret ettiğini ekledi.

Bitcoin'in 2022'deki kripto çöküşünden sonra yeniden canlanması, Sam Bankman-Fried'ı FTX'te dolandırıcılık suçundan parmaklıklar ardına koyan ve önde gelen kripto borsası Binance ile kurucusu Changpeng Zhao'ya sabıka kayıtları ve büyük para cezaları veren ABD baskısını atlattı.

Bitcoin'de 19 ayın zirvesi

 

Mike Novogratz: Fed’in faiz indirimi Bitcoin, altın ve gümüşe yarayacak

 

Bitcoin'de "ETF" etkisi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucize Reis : )04 Aralık 2023 08:07

    Gözler ETF lerde. insanlara şaka geliyor. Hala olayı ve mevzuyu algılayamayanlar var. Bir devrim , bir miladın Startı olabilir Aynı Miladi Takvimin 0 (sıfır) başlangıcı misali.. o bakımdan Her keslerin emeklilik fonu gibi... Ben öyle düşünüyorum çünkü bu işlerde derinliklere girip çıkmış biir oalrak olaya bakıyorum belkide. yüzeysel bakan anlamaz geçer diyer... ocak ayı önemli. bu önem öncesi bizim Türk yatırımcıları ve gençleri vergi ile, komisyon ile vb zakın korkutmasın yetkililer.. ülkemiz adına belkide cari açık buradan kapanacak....   bu alanı uzun vade merkez banaskı misali kullanmamız lazım. alternatif yatırım alanlarında teşvikler ve çalışmalar yapmalıyız. çok önemli konu ama ciddiyeti anlayan yok, abuk subuk algı vergi başkada mantıklı yaklaşım yok. merkez bankası etf oluşumu sonrası kontrolu ele alıp güven verip bu alanda çalışmalar yapmalı bir bırım kurmalı :D kım anladı ? hiç kımse :D salla gitsin burası.. Türkiye