E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBiden: Putin'e verdiğim sözü tuttum---

Biden: Putin'e verdiğim sözü tuttum

Biden: Putin'e verdiğim sözü tuttum
09 Kasım 2021 - 16:43 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Joe Biden, siber suçlarla mücadele konusunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e verdiği sözü tuttuğunu söyledi.


Washington'un dün ünlü hacker grubu REvil üyesi olduğu iddia edilen Rusya vatandaşı Yevgeniy Polyanin ve Ukraynalı Yaroslav Vasinskiy'e suçlama yöneltmesi sonrası Beyaz Saray'dan Biden imzalı bir açıklama yayınlandı.

Biden, açıklamada "Haziran ayında Devlet Başkanı Putin'le görüştüğümde, ABD'nin siber suçluların cezalandırılması için adım atacağını açıkça belirtmiştim. Bugün yaptığımız da bu" ifadelerini kullandı.

Daha yapacakları çok iş olduğunu ancak halihazırda ciddi önlemler aldıklarını anlatan Biden, "Zararlı siber faaliyetleri ve suçluları engellemek, ülkemizde güvenliği artırmak, kara para aklanması için sanal para biriminin kötüye kullanımıyla mücadele etmek için federal hükümetin tüm gücünü kullanıyoruz ve fidye yazılımı ekosistemini bozmak ve fidye yazılım suçlularının güvenli limanlarını ortaya çıkarmak için uluslararası işbirliğini pekiştiriyoruz" dedi.

ABD, dün REvil üyesi olduğu iddia edilen Rusya vatandaşı Yevgeniy Polyanin ve Ukraynalı Yaroslav Vasinskiy’e suçlama yöneltmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı da, Sodinokibi/REvil fidye yazılım çetesi liderlerinin kimlik ya da yer tespitini mümkün kılacak bilgiler karşılığında 10 milyon dolar ödül verileceğini duyurmuştu.(Sputnik)

Biden: Trump arıyorsa meşgul olduğumu söyleyin

 

ABD Başkanı Joe Biden özür diledi

 

Putin: 'Bunun için ağlamıyoruz'

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)