E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBiden ile Yoşihide Hint-Pasifik ittifakını görüştü---

Biden ile Yoşihide Hint-Pasifik ittifakını görüştü

Biden ile Yoşihide Hint-Pasifik ittifakını görüştü
25 Eylül 2021 - 04:18 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Biden, Japonya Başbakanı Yoşihide ile iki ülke ilişkileri ve Hint-Pasifik bölgesinde iş birliğini görüştü.

ABD Başkanı Joe Biden, ABD, Hindistan, Japonya ve Avustralya arasında kurulan ve Hint-Pasifik bölgesinde "Çin'i dengelemeye" yönelik bir oluşum olarak değerlendirilen Quad'ın ilk yüz yüze buluşması sonrasında Japonya Başbakanı Suga Yoşihide ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantı öncesinde basına kısa bir açıklamada bulunan Biden, "ABD ve Japonya olarak önümüzde büyük bir gündem var. Biz Hint-Pasifik bölgesinde iki önemli demokrasiyiz ve benim görüşüme göre - ve her ikimizin de görüşüne göre - uluslarımızın karşı karşıya kaldığı zorlukların üstesinden gelmek ve bölgenin geleceğinin özgür ve açık kalmasını sağlamak için işbirliğimiz hayati önem taşımaktadır" dedi.

Yoşihide ise açıklamasında, "Özgürlük, demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü, Hint-Pasifik'te ittifakımızı pekiştiren evrensel değerlerdir ve bu, bölgenin ve dünyanın refah ve istikrarının temelidir" diye konuştu.

ABD'nin savunma bütçesine Kongre'den ilk onay

 

ABD Adalet Bakanı ile anlaştı! Mıng Çin'e dönüyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ HAYDAR TANRIKULU25 Eylül 2021 11:49

    bunların ki ülkeleri parçalam ve korkutarak kendileri hep kazanmasıdır.çin kimse bir şey yapamaz.çin ile veya rusya ile abd nin savaşması demek dünyanın bitmesi anlamına gelir .bunların hepsi bir oyun olduğunu düşünmekteyim.