E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinBekar erkeklere cinsel ihtiyaç ödeneği verilsin---

Bekar erkeklere cinsel ihtiyaç ödeneği verilsin

Bekar erkeklere cinsel ihtiyaç ödeneği verilsin
03 Şubat 2015 - 07:54 www.borsagundem.com

Avukat Yavuz Balkan, bekar olan erkeklere haftalık cinsel ihtiyacını karşılaması için 75 TL verilmesini istedi

Avukat Yavuz Balkan, TBMM’ye dilekçe vererek kadına yönelik şiddetin ve cinsel saldırıların önlenebilmesi için bekâr erkeklere cinsel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ödenek ayrılmasını istedi. Balkan, haftalık en fazla 75 TL verilmesini önerdi

Habertürk'ün haberine göre, TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuruda bulunan Avukat Yavuz Balkan, kadına yönelik şiddetin ve cinsel saldırıların önlenebilmesi için bekâr erkeklere cinsel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ödenek ayrılmasını istedi. Balkan, haftalık en fazla 75 TL ödenek ayrılmasını önerdi.

TBMM Dilekçe Komisyonu, dilekçeyi inceledi.Komusyon, bu tür ‘yasal düzenleme’ alanına giren bir konuda, komisyonun yapacağı herhangi bir işlemin olmadığını belirterek, dilekçeyi milletvekillerinin dikkatine sundu. HABERTÜRK, dilekçenin sahibi 25 yıllık avukat Yavuz Balkan’a ulaştı. Balkan’ın görüşleri şöyle:

“Benim bu zamana kadarki gözlemlerime göre kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin yüzde 80’i toplumda erkeklerin cinsel ihtiyaçlarının giderilmemesinden kaynaklanıyor. Yüzde 10’u da kocaların evden uzaklaştırılması kararından kaynaklanıyor. Kocalar evden uzaklaştırma kararını kendilerine yediremiyor. Artık bunlara tırnak içinde ‘erkek’ demek gerekiyor. Erkekliklerine yediremiyorlar.

Âşık Veysel’in ‘Güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa’ sözüne bakın. Yani, insanları âşık eden, hormonları. İnsanoğlunu kadın olsun, erkek olsun, tabiri caiz ise ‘çıldırtan’ hormonal faaliyetleri. Bir noktada bu hormonlardan kaynaklı ihtiyaçların giderilmesi gerekiyor. Bu ihtiyaç giderilmezse bu durumda ya kadına tecavüz ediyor ya elle sarkıntılık ediyor ya katlediyor.”

TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuruda bulunan Avukat Yavuz Balkan, “Erkekler cinsel ihtiyaçlarını karşılayabilse kadın cinayetlerinin yüzde 99’u önlenir. Bu konuda iddialıyım” dedi.

‘Seksoloji ana bilim dalı kurulmalı’

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Adana Şube Başkanı Uzman Doktor Taner Canatar: Bekâr erkeklerin cinsel ihtiyaçlarının karşılanması için ödenek ayrılması, kadına yönelik cinsel şiddet sorununu çözmez. Toplumda cinsel eğitim eksikliği var. Sorunlar bundan kaynaklanıyor. Cinsel eğitim eksikliğinin giderilmesi gerekir. Anaokulundan başlayarak eğitim verilmeli. Daha sonra da ergenlik dönemi, sonrasında evlilik öncesi eğitim, anne-baba eğitimi. Üniversitelerde de seksoloji ana bilim dalı kurulmalı. Bunları yapabilirsek ödenek ayırmaya gerek kalmaz. Cinsellik toplumda yasaklı ve tabu olduğu için bastırılıyor. Ben tıp fakültesini bitirdim, 31 yaşıma gelene kadar cinsel eğitimle karşılaşmadım. Cinsellikle seks farklıdır. Cinsellik, duygusal paylaşımı da içerir. Doğuştan gelen özelliktir. İnsanın kendini özgürce yaşamasıdır. Kadının kadınlığını, erkeğin erkekliğini yaşamasıdır. Cinselliğin bastırılması, sindirilmesi insanların kendini ifade edememesi sorunlara neden oluyor. Kısaca, güneş balçıkla sıvanamaz. Ödenekle olmaz, temellerine inmek lazım.

‘Saygı duymayı öğrenecek’

Cinsellik Uzmanı Doktor Haydar Dümen: Bu olayın nedenleri çok derin. Erkeklere kadın bulunmasıyla çözülecek bir sorun değil. Öncelikle töre var. Dini inançlardan kaynaklanan töreler var. Namusun kanla temizlenmesi gibi töreler var. Konunun duygusal boyutu var. Kişiler sorunlarını çözemeyince bir noktada irade bitiyor, gözü dönüyor. Yani sorun kadın temin edilerek bitmez. Eğitim çok önemli. Birbirlerine saygı duymayı, birbirlerinin insan olduğunu öğrenecekler.

‘Evli erkek de yapıyor’

AK Parti Ağrı Milletvekili, TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu Kâtip Üyesi Mehmet Kerim Yıldız: Hükümetin evliliği teşvik eden uygulamaları var. Ancak şiddet sadece bekâr erkekten gelmiyor, evli erkeklerden de geliyor. Bekârlara ödenek vermek çare olmaz. Buna bir temel insan hakkı olarak bakmak gerekir. Aileyi korumaya yönelik çok sayıda yasal düzenleme yapıldı. Bunların sonuç vermesi için eğitim ve zihinsel dönüşümün gerçekleşmesi gerekiyor.

‘Fiziksel bakmak doğru değil’

CHP Balıkesir Milletvekili TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu Üyesi, Ayşe Nedret Akova: Bu sorunun sosyolojik, ekonomik nedenleri de var. Sadece erkeğin cinsel ihtiyaçlarının giderilememesinden kaynaklanan bir sorunla karşı karşıya değiliz. Sorunun tüm boyutlarıyla ele alınması lazım ki çözümünde etkili yöntemler geliştirilebilsin. O nedenle fiziksel ihtiyaç noktasında bakmak yeterli olmayacaktır.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • GERÇEK BİLİNSİN03 Şubat 2015 14:16

  ŞİMDİ KALKIP KADINLARADA AYNI ÖDENEKTEN VERİN DERSEN MİLLETİN NAMUSU İLE OYNAMIŞ OLURSUN..KADIN CİNAYETİNİ KADININ VAJİNASINI PAZARLAYARAK DAHA DOĞRUSU KADINLARI PAZARLAYARAK ÇÖZMEYE KALKAN BU ADAM 250 YILDA YAŞASA BOMBOŞ BU "zavallı ZİHNİ BOZUK" KİŞİYİ ÇÖZÜMÜ KADINLARI PAZARLAMAKTA GÖREN KÖR ZİHNİYETİ LANETLİYOR KINIYORUM.. sokktaki erkeklere bakın elleri ile cinsel organlarına yellemedikçe huzur bulmuyor bazen organ sahibi olduklarını unutuyorlar hem aşağı bakıp hem şöyle oynuyorlar.ingiliz bilim adamının yaptığı açıklamayı okumuştum.Cinsel organı ile her daim sürekli oynayan erkeklerin eşsinselliğe yakın olduğunu yazmıştı.ne kadar doğrudur bilemem ama bu toplum.ŞİDDETİ KADIN BEDENİNİ PAZARLAYARAK ÇÖZECEKSE O AVUKATIN OKUDUĞU TÜM KİTAPLARI....BİLEMİYORUM NETMELİ.

 • ne desem ki 03 Şubat 2015 13:46

  Düzen kökünden kokuşuk ve çürük . dine dayalı düzen olmadıkça koyunları salı verin çayıra mevlam kayıra ...

 • AD03 Şubat 2015 13:32

  MEMLEKETTE GENEL EVİ BRAKMADILAR .ÇOĞUNU KAPATTILAR.SÖZDE AHLAKI DÜZELTECEKLERMİŞ.VERGİ KAÇIRMAK,DEVLETİN PARASINI ZİMMETE GEÇİRMEK,YETİMİN,DULUN HAKKINI GASP ETMEK... AHLAKSIZLIK SAYILMIYOR,AMA ....

 • amanin amanin03 Şubat 2015 10:56

  milletvekili adayı olursan oyum sana avukat beyyyy :))