E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBakanlık'tan küçük Müslüme hakkında açıklama---

Bakanlık'tan küçük Müslüme hakkında açıklama

Bakanlık'tan küçük Müslüme hakkında açıklama
27 Kasım 2021 - 10:41 www.borsagundem.com

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan, Mersin'de kaybolduktan sonra cansız bedenine ulaşılan küçük Müslüme hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Mersin’in Gülnar ilçesinde küçük Müslüme'nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından Bakanlığa bağlı uzmanlarıın, aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başladığı belirtildi.

 Yazılı açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi;

Dört çocuk devlet korumasına alındı

Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır.

 Anne, kadın konukevine yerleştirildi

Ayrıca Anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.

Olayla ilgili Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır.

Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmasını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına riayet edilmesi yönünde başvuruda bulunulmuştur. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir.

H.Y’nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir.
(TRT Haber)

Fuat Oktay'tan döviz kuru açıklaması

Stefan Kuntz'dan zorlu kura sonrası ilk açıklama

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)