E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBakan yardımcıları atandı---

Bakan yardımcıları atandı

Bakan yardımcıları atandı
21 Temmuz 2018 - 01:51 www.borsagundem.com

Adalet Bakanlığı'na 4, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı'na 3, Spor Bakanlığı'na 2 ve Sağlık Bakanlığı'na 1 bakan yardımcısı atandı. Eski şampiyon güreşçi Hamza Yerlikaya Spor Bakanı Yardımcısı oldu

Bazı bakanlıklara bakan yardımcıları atanmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş ve Yıldız Seferinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına ise Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nadir Alpaslan ve Ömer Arısoy atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Enver İskurt, Dr. Ömer Fatih Sayan ve Selim Dursun, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına da Hamza Yerlikaya ve Sinan Aksu getirildi.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise Prof. Dr. Muhammet Güven'in atanması uygun görüldü.

Söz konusu atamalar, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci ve 3'üncü maddeleri uyarınca yapıldı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Çok güzel oldu21 Temmuz 2018 20:10

    Çok güzel oldu

  • temel 21 Temmuz 2018 16:47

    ey ülkücü vatanseverler. 600 vekil, bakan ve yardımcıları ile 700 ü buldu, ballı maaşlılar. gözünüz aydın.

  • eko21 Temmuz 2018 13:17

    SADECE KADRO DOLDURUP PARTILILERE BOL PARA VERMEK FAKIR FULARAY GELINCE YÜZDE ÜC YIYIN BAKALIM HANI DERSINIZ YA YARADANIN DA BIR HESABI VARDIR AYNEN BU SIZLET ICINDE GECERLI