E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAtina'da kemer sıkma arbedesi---

Atina'da kemer sıkma arbedesi

Atina'da kemer sıkma arbedesi
13 Ocak 2018 - 06:09 www.borsagundem.com

Çipras hükümetinin meclise sunduğu yeni kemer sıkma önlemlerini protesto için meydanlara çıkan gençler polisle çatıştı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da mecliste oylanmasını planlanan kemer sıkma önlemlerini protesto eden göstericilerle polis arasında arbede çıktı.

Mücadeleci İşçiler Cephesinin (PAME) çağrısıyla, Omonia Meydan'ında toplanan binlerce gösterici, Yunan meclisinin bulunduğu Sintagma Meydanı'na yürüdü.

Hükümetin ekonomi politikalarına karşı slogan atan göstericiler, "Bizi açmaza sürüklüyorsunuz" yazılı pankart taşıdı.

Bu arada bir grup göstericinin, meclis bahçesine girmeye çalışması üzerine arbede yaşandı. Ellerindeki flama ve sopalarla saldıran göstericilere polis, cop ve göz yaşartıcı gaz ile müdahalede bulundu.

Birçok kişinin gazdan etkilendiği olaylarda, gözaltına alınan olmadı.

BİRÇOK ALANDA 24 SAATLİK GREV

Öte yandan, pazartesi günü mecliste oylanacak ve grev kararlarını zorlaştırmayı da içeren torba yasa tasarısını protesto amacıyla Atina metrosu çalışanları, gemiciler ve doktorlar 24 saatlik greve gitti.

Grev sebebiyle metro ve tramvay seferleri yapılamazken şehirde sabah saatlerinde trafik yoğunluğu oluştu. Yunan Denizciler Federasyonuna (PNO) bağlı liman çalışanlarının iş bırakması nedeniyle gemi seferleri düzenlenemedi. Ülke genelinde ise doktorların grevi nedeniyle kamu hastanelerinin yalnızca acil servisleri hizmet veriyor.

KEMER SIKMA ÖNLEMLERİ

Yunanistan ve kreditörleri arasındaki kurtarma paketi programı kapsamında talep edilen yeni kemer sıkma önlemlerinin pazartesi günü mecliste oylanması bekleniyor.

Toplam 86 milyar euroluk 3'üncü kurtarma paketine imza atan Yunanistan için, söz konusu reform değerlendirme sürecinin ardından yaklaşık 4,5 milyar euroluk kredi diliminin serbest bırakılması öngörülüyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Türkoğlutürk13 Ocak 2018 10:55

    Görüyormusun hükümet kendi vatandaşına kimyasal madde katılmış su sıkmıyor GÖRDÜNMÜ K O Y U N

  • millet13 Ocak 2018 14:24

    SAYIN SAHİBİNDE SATILIK ;TÜRKOĞLU DEME BARİ KENDİNE ADAMLAR ORADA TERÖRÜ SAVUNMUYOR,TERÖR SEVİCİLİĞİ YAPMIYOR DEVLETİNİ YIKMAK İÇİN UĞRAŞMIYOR , ÖZLÜK HAKLARINI MÜDAFAA EDİYOR NEYSE SİZE BOŞUNA ANLATMAYA BİLE ÇALIŞMAK GEREKSİZ SİZ VE SİZİN GİBİLERE DİNAZOR DİYORUZ YAZIK SİZ VE SİZ GİBİLERE TÜRK OLMADIĞIN HELE TÜRKOĞLU TÜRK OLMADIĞIN KESİN AMA...

  • hayat13 Ocak 2018 13:31

    Merak etme Türkoğlu , gösteriler abartılırsa onlar da sıkarlar...:D