E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriAngora Halı konkordato talep etti---

Angora Halı konkordato talep etti

Angora Halı konkordato talep etti
15 Kasım 2018 - 20:25 www.borsagundem.com

Halı sektörünün önemli şirketlerinden Angora Halı, konkordato talep etti. Mahkeme, şirkete geçici mühlet verdi; geçici konkordato komiseri ataması yaptı.

Kurmel Ailesi'ne ait Saray Halı'dan sonra Gaziantepli Şiveydinli Ailesi'ni ait Angora Halı Sanayi Ve Tic. AŞ konkordato talep etti. Ekonomideki zorlu koşulların şirketin mali yapısını bozduğuna işaret edilen dava başvurusunda, konkordato kararı verilmesi durumunda, şirketin etkin bir biçimde faaliyetlerine devam edebileceği kaydedildi.

Hürriyet'in haberine göre İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapılan başvuru sonrası şirket hakkında geçici mühlet kararı verildi. Bu kararla birlikte, şirkete geçici konkordato komiseri ataması yapıldı.

45 milyon TL sermayeli Angora Halı'nın fabrikası Gaziantep'te bulunuyor. Ünlü markanın, yurt dışı satışları yanı sıra Türkiye genelinde yüzlerce satış noktası bulunuyor. Geleneksel halı kilim ve dokumacılığı alanında uzun yıllar yürüttükleri faaliyetlerine bir süre ara veren Şiveydinli Ailesi, 2001 yılında Angora markası ile yeniden üretime döndü.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Damat ferit16 Kasım 2018 11:22

    Bizi kıskınıyorlar,çekemiyorlar,3.havaalanını kıskanıyorlar....

  • Ahmet 16 Kasım 2018 10:06

    Rezil devlet yonetimi hep bana hep bana zihniyeti ve sonuç. Bu şirketler batacak şirket değil arkadaşlar kendimize gelelim ve nereye gidiyor memleket diye bir düşünelim....

  • ankara15 Kasım 2018 22:38

    Her  gün bir fabrika açılışı ekonomi çoştu, Döviz dersen oda aşağıya doğru çoştu  batı bizi kıskanıyor.