E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaAMB parasal genişlemeyi bitiriyor mu?---

AMB parasal genişlemeyi bitiriyor mu?

AMB parasal genişlemeyi bitiriyor mu?
06 Haziran 2018 - 15:06 www.borsagundem.com

Avrupa Merkez Bankası'nın para politikasında değişikliğe gidebileceği iddia edildi

AMB'nin 14 Haziran'da gerçekleşecek politika toplantısını tahvil alımlarından çıkış zamanını duyurmak için kullanabileceği belirtildi.

Konuyla alakası bulunan Euro Bölgesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Avrupa Merkez Bankası politika yapıcıları, gelecek hafta gerçekleşecek toplantıda, tahvil alımlarını ne zaman durdurma niyetinde olduklarını ilan edebileceklerini öngörüyor.

Konunun gizli kalmasının gereği sebebiyle isim vermek istemeyen yetkililer, Mario Draghi başkanlığındaki Yönetim Kurulu'nun 14 Haziran'daki toplantıyı, "tahvil alımlarını yavaşlatmayı görüşmek için bir fırsat" olarak görmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Şu an, tahvil alımlarından çıkışın en erken Eylül ayında başlaması bekleniyor.

Bir yandan, kaynaklardan biri, Draghi'nin toplantının ardından düzenlenecek basın konferansında, söz konusu duyurunun Temmuz ayında geleceğini işaret edebileceğini belirtti. Bir AMB yetkilisi ise konuya ilişkin yorum yapmayı reddetti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bika06 Haziran 2018 15:26

    ECB, tahvil alımını bitirecekse İtalyan bankalarının elindeki tahviller satış baskısından kurtulamaz. İtalya ekonomisindeki kriz Avrupa'nın gündeminde olmaya devam eder.