E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAlmanlar yeniden tatil hazırlığı yapıyor---

Almanlar yeniden tatil hazırlığı yapıyor

Almanlar yeniden tatil hazırlığı yapıyor
13 Nisan 2022 - 16:56 www.borsagundem.com

Pandemi nedeniyle yaklaşık iki yıldır yurt dışında tatil yapamayan Almanlar bu yaz tatillerini ülke sınırları dışında geçirmeye hazırlanıyor.

İki yılı aşkın süredir devam eden pandemi nedeniyle yurt içi ve yurt dışı tatillerini büyük ölçüde sınırlayan Almanlar, salgının etkisini azaltması ve aşılanmalar nedeniyle bu yaz için yurt dışında da tatil planları yapmaya başladı.

Sonuçları bugün açıklanan Yougov veri analizi ve kamuoyu araştırma şirketinin bir anketine göre, dünyanın en çok seyahat eden halklarından olan Almanlar eski tatil alışkanlıklarına dönmeye hazırlanıyor.

Araştırmaya katılan Almanların önemli oranı pandeminin damgasını vurduğu 2020 ve 2021 yıllarının aksine yeniden yurt dışında tatil yapmak istediğini belirtti.

Tekstil şirketi Schöffel adına gerçekleştirilen anket kapsamında 2 bin 29 kişinin görüşlerine başvuruldu. Ankete katılanların yüzde 34'ü tatilini Avrupa'da geçirmek istediğini bildirirken, yüzde 48'i de Almanya veya yaşadığı bölgede tatil yapmak istediğini belirtti. Yüzde 10 da Almanya dışındaki bir Avrupa ülkesini tercih edeceğini aktardı.

Anketin sadece açık havada tatil yapmayı sevenler arasında yapıldığı, ancak genel durumu yansıttığı yani reprensentatif bildiriliyor. Açık havada tatil ile kastedilen ise yürüyüş, sörf, kürek çekme ve benzeri açık hava aktivitelerinin öne çıktığı tatil şekli.

Anket Ukrayna savaşı başladıktan sonra yapıldı

Mart ayında yani Rusya'nın Ukrayna’ya savaş açmasından sonra yapılan anketin sonuçlarının geçen yıla oranla farklılıklar gösterdiği de belirtiliyor. Henüz pandemi koşullarının hakim olduğu geçen sene ankete katılanların üçte ikisi Almanya'da tatil yapacağını bildirmişti. Geçen yaz da Almanya'daki yaz tatili beldeleri de çabucak dolmuştu.

Anket, korona pandemisi sürecinde yerleştiği görülen bir başka alışkanlığın da kalıcı hal almaya başladığına işaret ediyor. Görüşleri sorulanların yüzde 24'ü pandemiden öncekinden daha fazla açık havada yürüyüş veya benzeri spor aktiviteleri yapacağını beyan ediyor. Ankete katılanların yüzde 15'i ise açık havada yaptığı aktiviteleri azalttığını bildiriyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • reserpin 14 Nisan 2022 07:17

  Bizim millete tatil yok tabi. Bu bizim siyasilerin ayıbı. Alım gücü çok düşen halkımız napsın. Elin almanı ingilizi rusu vs vs gelsin tatil yapsın.biz kendi ülkemizi gezemiyoruz.

 • Ali14 Nisan 2022 05:28

  Bu ülkede ne oldu da Turizme bu kadar bel bağlandı.Düne kadar yabancı yatırımcı gelmesin DİYE söylemde bulunanlar....şimdi Turistin getireceği dolara eoralara ümit bağladı.yazık....az çalın...az yiyin...az harcayın....kefene cep diktirmeyi bırakın

 • E.g.13 Nisan 2022 21:33

  BİZİM TATİLİMİZ PARKLAR ARASI HANGİ PARKTA BOŞ BANK VARSA TATİL YERİMİZ ORASI

 • Mg13 Nisan 2022 18:07

  Almanlar kıskandıkları Türkiye’ye geleceklermiş, nerde traş orda bırak hadi hayırlı traşlar

 • Zikko13 Nisan 2022 17:47

  Bize gelmeyin sizin yerinize yeterince pazzat kolf ve tırıska polonuz geliyor zaten

 • Artur13 Nisan 2022 17:33

  Turkiyeye gelin.

 • Mucise Reis ;)13 Nisan 2022 17:10

  ekonomik krizde ne tatili ? Cem beye bakarmısınız ? Almanlar yokluk fakirlik yağ bulamıyordu, tatil eçıkmaya hatta yurtdışı tatili yapmaya niyetlenmişler :D Cem bey fakirliğiniz sizlere anlatacaktır.. not : Almanyada fakir yokluk vb düşen  olsada işçiyi tatile gönderiyor. kendisi bir yer belirliyor ve 14 gün seni orada tatil yapmaya  gönderiyor. ücretin yüzde 60 - 90 lık kısmını ödüyor. Bizdeki yeşil kart gibi düşün.. yokluğa işsiliğe düştün tesbitini yaparlar. Kira bedelini öderler 500 euro aylık mesela.. istatını yap sadece...