E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAlman milletvekilleri korona nedeniyle maaşlarına zam istemiyor---

Alman milletvekilleri korona nedeniyle maaşlarına zam istemiyor

Alman milletvekilleri korona nedeniyle maaşlarına zam istemiyor
08 Nisan 2020 - 20:34 www.borsagundem.com

Almanya'da Federal Parlamento üyesi 709 milletvekilinin maaşlarına yapılacak otomatik zamdan feragat etmeleri gündemde

Almanya'da siyasi partiler, koronavirüs salgını nedeniyle zarar gören iş veren ve çalışanlarla 'dayanışma' adına, Federal Parlamento üyesi 709 milletvekilinin maaşlarına temmuz ayı başında yapılacak otomatik zamdan feragat etmeyi görüşüyor.

Alman medyasının aktardığına göre zammın bu yıl yapılmaması için parlamentodaki siyasi parti temsilcileri görüşmelerini sürdürürken, özellikle iktidardaki CDU ve SPD partileri temsilcilerinin bu yönde bir konsensüse yakın olduğu belirtiliyor. Sendikalar da zammın askıya alınması çağrısında bulundu

Bild gazetesine konuşan Alman Federal Parlamento Grup Yöneticisi Michael Grosse Brömer, Almanya'ın son yılların en büyük krizini yaşadığı ve böyle bir dönemde vekillerin maaşlarına zam yapılmasının 'problemli' olacağını söyledi. Sosyal Demokratların (SDP) parlamentodaki grup lideri Rolf Mützenich de partilerinin bu yılki zamdan vazgeçmek istediğini söyledi.

Almanya'da milletvekillerinin mevcut maaşı 10 bin 83 euro. 1 Temmuz'dan itibaren maaşların yüzde 2,6'lık artışla 10 bin 345 euro olması bekleniyordu.

Zammın hayata geçmemesi için görüşmeler sürerken, birçok milletvekili de ülkede özellikle küçük işletmelerin gelecekleri için büyük bir kaygı içerisinde olduklarını belirterek milletvekillerinin 'bir örnek' davranış sergilemesi gerektiğini dile getirdi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ HAYDAR TANRIKULU08 Nisan 2020 21:18

    hani neredesin kemal kürsiye çıktımmı sallayıp duruyorsun.diğerleri yapmıyor bari sen öncülük yap.deki bizlerde zam istemiyoruz.hatta maaşlarımızı bu sene hepten bağışlıyoruz diye bir yasa tasarıfı ver meclise.nerede.....

  • Yancı08 Nisan 2020 22:09

    Verdiği diğer tasarımların hepsini destekledin ya