E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporAli Koç, Erden Timur'a ateş püskürdü: Yarım aklıyla...---

Ali Koç, Erden Timur'a ateş püskürdü: Yarım aklıyla...

Ali Koç, Erden Timur'a ateş püskürdü: Yarım aklıyla...
02 Nisan 2024 - 19:31 borsagundem.com

Fenerbahçe Kulübü'nün olağanüstü genel kurul toplantısında konuşan Başkan Ali Koç, Galatasaray Başkanvekili Erden Timur'a ağır sözlerle yüklendi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün tarihi olağanüstü genel kurul toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasını yapmak için kürsüye tezahüratlarla gelen Ali Koç, şunları söyledi:

"Türkiye'nin en büyük ailesi Fenerbahçe'nin sevgili ailesi... Pankartınız tüylerimi diken diken etti. Dik durmadık, eğilmedik. Sıkınıtı da burada başlıyor. Olağanüstü bir kongreye olağanüstü katılım... Neden olağanüstü diyorum. Anlatacaklarımız çok... Böylesine bir günde, haftaiçi ve mübarek Ramazan olmasına rağmen, çok kısa sürede çağrı yapmamıza rağmen bu katılım için olağanüstü diyorum. Burayı doldurarak düşmana korku, dosta güven verdiniz. Helal olsun sizlere...

Hepimizin bildiği gibi, camia olarak uzun zamandır sadece spor alanında değil hukuki, sosyal, ekonomik alanda büyük bir mücadele vermek zorunda kaldık. Dünyanın hiçbir normal ülkesinde tamamlanmasına izin verilmeyecek müsabakayı bir kez daha oynamak zorunda bırakıldık. Bir kez daha organize bir zorbalıkla şampiyonluğumuz elimizden alınmaya, emeklerimiz çalınmaya teşebbüs edilmiştir. Korkarım ki bu teşebbüsler sezon sonuna kadar devam edecektir. Bu yaşananlar, birazcık vicdanı olan herkesi rahatsız edecek boyuttadır."

"BİZLERE ARTIK 'YETER' DEDİRTTİ"

"Bugün burada olağanüstü toplanmamızın sebebi sadece o maçta yaşananlar değil, çok daha fazlasıdır. Son maçlarda kaybettiğimiz 3 şampiyonluk, sözde şike kumpası, kirli ittifaklarla şampiyonluklarımızın çalınması, saha içinde insanları çıldırtan kararlar, TFF ve kurullarının çifte standart yaptırımları, başarı için her yol mübah anlayışı ile kin ve nefret kusan bazı rakipler ve saymakla bitmeyecek birçok olay. Bizlere artık 'Yeter' dedirtti. Gerçek anlamda yeter, o bildiğiniz yeterlerden değil.

Biz camia olarak bana göre akılalmaz bir sabır gösterdik. Sağduyu ile yıllarca bize yapılan haksızlıkları haykırdık. Ülkemizi planlı bir şekilde, daha önce de yaptıkları gibi futbol üzerinden kaosa sürüklemeye çalışanlar var dedik ve diyoruz ancak ne sesimizi duyan var ne utanan ne sıkılan! Kısacası dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmamış, yaşanmayacak ve yaşanmasına izin verilmeyecek anormalliklere ve haksızlıklara 20 yıldır maruz bırakıldık. Bu duruma tepki göstermemek, hayatın olağan akışına aykırı. Onun için bugün buradayız."

"TRABZON'DA YAŞANANLAR PLANLI VE ORGANİZEDİR"

"Trabzon'da yaşananlar planlı ve organizedir. Açık ve net söylüyorum, kim üstüne alınırsa alınsın. Bu duruma göz yumulmuş ve müsaade edilmiştir. Gergin geçeceği apaçık belli bir maçta valilik ve emniyet müdürlüğü gereken güvenliği sağlayamamıştır. Bugün genel kurul toplantısındayız, İstanbul emniyeti çok daha iyi bir güvenlik önlemi almıştır. Herkesin üstü tek tek aranmıştır. Olması gerektiği gibi... 

Trabzon'da yaşanan güvenlik zafiyeti hiçbir şekilde hafife alınacak bir konu değildir. Maça gelen taraftarlar aranmamıştır. Pasolig kartları tüm takım taraftarına açılmıştır. Tribünlerin en görünen yerinde oturan maskeli gruplar göz ardı edilmiştir. Karadeniz’in insanı merttir. Mert olan tribünde maske ile oturmaz. Devletimiz bunların hesabını soracak mıdır?

Tüm bu yaşananlar bize gösteriyor ki, sanki orası özerk bir bölge, özerk bir cumhuriyet. Acaba biz şiddeti normalleştiren bir ülke haline mi geldik? Orada yaşanan linç teşebbüsleri tamamen göz ardı edilip, futbolcularımızın kendilerini savunması günlerce konuşuluyor. Hayatında kavgaya girmemiş adam, kavga hakkında ders veriyor. Yazıklar olsun size."

ERDEN TİMUR'A AĞIR SÖZLER

"Kendilerini savunan futbolcularımız, TFF tarafından PFDK'ya sevk edilmiştir. İşte böyle bir Türkiye'de rekabet etmeye çalışıyoruz. Onların anlayışına göre oyuncularımız kaçmalıymış. Kaçsalarmış fazla güç kullanmak zorunda kalmazlarmış ve bütün bunlar yaşanmazmış. Oyuncularımız Trabzon'da armamızı kahramanca temsil etti. Perde arkasında futbolcularımıza ceza verilmesi için yapılan baskıların farkındayız.

Yaşanan olayları son derece hafife alarak tek önceliği futbolcularımıza ceza verdirtmeye çalışan bazı rakiplerimizi de not ettik. Ancak bir tanesi var. Lugattaki kelimeleri insan versiyonu olsa, yalanın insan versiyonu olurdu. Terbiyesiz! Utanmadan televizyona çıkıyor. Trabzon'da yaşanan olaylar için sadece "Olmamalıydı" diyerek 15 dakika bizim futbolcularımıza nasıl ceza verilmesi gerektiğini, yarım aklıyla satır arası mesajlarla vermeye çalışıyor.

Koskoca camiana yaptığın kontratlarla, verdiğin bilgilerle yalanı dibine kadar soktun ama bakalım nereye kadar... Fenerbahçe seni not etti. Sen camianda 3-5 gün popüler olabilirsin bu söylediklerinden dolayı ama her gece yatarken bizi düşün. Özellikle de benim başkanlığım bitince..."

Fenerbahçe'de ligden çekilme kararı ertelendi

 

Fenerbahçe, Erden Timur'u savcılığa şikayet etti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 91,20
En Yüksek: 92,00
En Düşük: 89,70
Değişim -5,88 %
FK: 0,00
PD / DD: -6,58
İşlem Hacmi 413.129.518
Toplam Adet: 4.547.901
Ağırlıklı Ort.: 90,90
YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Mucise Reis : )03 Nisan 2024 10:13

  keşke siyasete girseydi. belirsizlik ve hayal dünyası üzerinden başkanlık yapıyor :D adam gibi oyna at gollerını al kupanı. zırlamaya başladı. amacı nedır ? artık algılayamıyorum. her başkan her maçlardaki bir hatalı kararda boyle yaparsa futbol klupleri kapanır. :D 1 lig. amatorler beldeler. vb. herkes aynı tepkıyı versın her hatalı olay durumda. eee ne olacak ? akıl var mantık var. kendılerıne geldımı veryansın ederler, hatalı karar ile aldıkları puanlarda ses çıakrtmazlar. sonrada hak hukuk alınterı adalet derler. Ali koç yeter. bırak sporu futbol hakemlıne geç sen.

 • vatandaş03 Nisan 2024 08:50

  hiç kimse görevi makamı ne olursa olsun kimseye bu şekilde hakaret etmemeli, hele böyle bir camiayı yönetenlerin taraftarlarını galeyana getirecek açıklamalarda bulunmamalıdır. Aynı durum diğer takım yöneticileri vb organizasyonlar için de geçerlidir. Nefret dilinden sıkıldık artık.

 • lodos03 Nisan 2024 07:04

  ezik gs li erden timur meydani boş bulunca saçmaladı her zamanki gibi sanane fenerden yapılanlardan

 • hakikat gerçek 03 Nisan 2024 05:25

  sen önce dönde arkana bak başarılı insanlari assagi çekmeye alışkanlıklarından vazgeç ali beycigim..

 • Cego02 Nisan 2024 23:05

  Bak yarım akıllı bile olmayan Ali koç. Erden Timur’a babadan para kalmadı hepsini kendi yaptı. Ve senin gibi züppeyi madara etti

 • Özdemir 02 Nisan 2024 23:46

  Züppe sensin çakal Erdem Timur'un Çaldığı paralar desene pislik adam.

 • VS02 Nisan 2024 22:30

  yıllardır trabzonda fenerbahçeye yapılan pislikler gs camiasının hoşuna gidiyor haksızda değiller fenerbahçe hakkıyla gs mhk ts fdrs vs katkıyla şampiyon oluyor

 • mehmet vanbeg03 Nisan 2024 00:46

  ağanın malı kahyanın canı......

 • Yorum02 Nisan 2024 20:19

  Tirübünden sahaya inen taraftar taraftar değildir holigandır ne yapacağı kestirilemez o sebeple futbolcu da suçu aramayın futbolcu maçını oynadı kazandı sevindi gidip tirünemi çıktı