E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAK Parti genç ve dinamik kalacak---

AK Parti genç ve dinamik kalacak

AK Parti genç ve dinamik kalacak
21 Mayıs 2017 - 13:09 www.borsagundem.com

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kongresi'nde görev devri öncesinde son konuşmasını yaptı

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde konuştu. Yıldırım, "Bizim kongremiz bayramdır. Ama bu sefer ayrı bir bayram, ayrı bir şölen yaşıyoruz. Bu salonda bugün yalnızca bir kongre yapmıyoruz. Aynı zamanda değişimin lideriyle milletin partisini bir kez daha bir araya getiriyoruz" dedi. Konuşmasında muhalefete de yüklenen Yıldırım, "Daha şimdiden Cumhurbaşkanı adayı arama derdine düşmüşler. Yine tutturmuşlar, çatı aday, kapı aday… Siz önce temelinizi sağlamlaştırın, temeli olmayanın çatısı da olmaz, kapısı da olmaz. Bilsinler ki bu aziz millet kararına saygı göstermeyenlere, gönül kapısını da, çatısını da bacasını da kapatır" diye konuştu.

İşte Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

Bugün günlerden vuslat. İşte beklenen, özlenen an geldi. Hoş geldin sayın Cumhurbaşkanım. 998 gün boyunca bizi manevi olarak asla yalnız bırakmadınız. Desteğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz. Ne mutlu ki Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız.

AK Parti meşalesini ateşleyen bu ışığı yakan değerli kurucular kurulu üyelerimiz, partimizin lokomotifi bu kutlu davanın yükünü omuzlarında taşıyan çok değerli MKYK üyelerimiz, ülkemizin kalkınması ve büyümesi için saygın ülkeler arasında yerini almasını sağlayan bütün Meclis Başkanlarım, Başbakanlar, bakan arkadaşlarım, milletimizin temsilcisi sesi, yüreği, vicdanı olan çok değerli milletvekili arkadaşlarım, partimizin bel kemiği teşkilatlarımızın çok değerli mahalle temsilcileri, ilçe başkanları, il başkanları, yöneticileri, yerel kalkınmanın mimarı belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz il genel meclis üyelerimiz, kadın kollarımızın çok değerli mensupları kongremize hoş geldiniz. Partimizin enerjisine enerji katan gençlik kollarımızın başkanları, sizler sayesinde AK Parti her daim genç kalacak, dinamik olacak.

Bizim kongremiz bayramdır. Ama bu sefer ayrı bir bayram, ayrı bir şölen yaşıyoruz. Bu salonda bugün yalnızca bir kongre yapmıyoruz. Aynı zamanda değişimin lideriyle milletin partisini bir kez daha bir araya getiriyoruz.

AK Parti’de kongre demek, daha da güçlenmek demektir. Bu ülkeye bu millete hizmet demektir. Birlik beraberliğimizin artarak devam etmesi demektir. Sizler bu erdem zincirinin birer halkasısınız. Bu birliği oluşturan AK Partililer, sağ olun var olun.

Bildiğiniz gibi mübarek üç aylar içerisindeyiz. Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği ramazan ayı yaklaştı. Ülkemize ve tüm İslam alemine ramazanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Buradan yol arkadaşlarıma sesleniyorum, bu ayın bereketinden feyz alarak, gece gündüz vatandaşlarımızla hem hal olmanızı istiyorum. AK Parti’nin 2001 yılında başlayan kutlu yürüyüşü, meşakkatli zorluklarla dolu oldu. Dünya emsali görülmemiş bir azim kararlılık dirayet hikayesini AK Parti’de gördü.

Neler yaşamadık ki neler, neler yaşatmadılar? Aramıza nifak sokmak isteyenler olmadı mı? Oldu. Bizi bize düşürmek isteyenler olmadı mı? Oldu. Ama dönüp dolaşıp o nifak tohumlarını kendi tarlalarına ektiler. Kaderin üzerinde de bir kader vardır, işte onlar bunu unuttular.

Bizim partimizde makam mevki derdi olmaz. Partimiz milletin derdine derman olur. AK Parti herhangi bir siyasi parti değildir, milletin partisidir.

"ZOR BİR YIL GEÇİRDİK"

Milletçe zor bir yıl geçirdik. Ülkemiz kurtuluş savaşı günlerinden bu yana ilk kez bu kadar hainin bir araya geldiği, oyunlar kurduğu bir dönem yaşadı. Ama hiç endişeniz olmasın. Bize o oyunları, sizlerle birlikte bozduk.

65’nci hükümetin henüz ikinci ayı bile dolmamışken 15 Temmuz gibi karanlık bir geceyi bir işgal girişimini yaşadık. Asker kılığına girmiş, gözü dönmüş teröristler, milletimizin ülke savunması için ödediği vergilerden alınan tanklar, helikopter ve uçaklarla milletin üzerine bombalar yağdırdılar. Egemenliği milletten almak için TBMM’yi bombaladılar. Cumhurbaşkanımızın millete yaptığı ülkenize demokrasinize sahip çıkın çağrısıyla birlikte milyonlar oldunuz. Bir gece içinde bir demokrasi destanı yazdınız. Kahraman Türk milleti bir kez daha yedi düvele kendini gösterdi. Kim olduğunu gösterdi. Tankların altına yatan, kurşunlara göğsünü siper eden milletin elinden ay yıldızlı bayrak düşmedi, ezanlar, salalar dinmedi.

Bayrağımıza milletimize devletimize sahip çıkarken şehit olan bütün kardeşlerimizi buradan bir kez daha rahmetle şükranla anıyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Vatan sizlere minnettardır.

Mağdur olduğunu öne sürenlerin itirazları da en titiz şekilde değerlendirecek yasal düzenlemeleri yaptık, hayata geçirdik. İtirazları inceleme komisyonları bütün başvuruları titizlikle değerlendirecek, bu komisyon aynı zamanda itiraz sahiplerine yargı yolunu da açmış olacak.

"TERÖRLE MÜCADELEYİ TAARRUZ ANLAYIŞIYLA SÜRDÜRÜYORUZ"

Ülkemizin önemli sorunlarının başında hala terör belası geliyor. Kimse terörle yaşamaya alışamaz, alıştırılamaz. Dünya üzerinde aynı anda en az üç terör örgütüyle mücadele eden başka bir ülke yoktur. Terörle kol kola giren, teröre destek veren kim varsa er yada geç kaybedecektir. Bu mücadele silahların üzerine beton dökülünceye kadar sürecektir. Terörle mücadelemizi savunmayla değil, taarruz anlayışıyla sürdürüyoruz.

Gün geçmiyor ki sınırın karşı tarafından ülkemize bombalar, füzeler düşmesin, teröristler sızmasın. Fırat Kalkanı operasyonuyla sınırlarımızın ötesinden gelen terör tehdidini, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini güvence altına aldık. Burada Türkiye olmadan masa kurulamaz, siyaset üretilemez. PKK, YPG, PYD’nin aynı olduğunu artık bütün dünya biliyor. Kendilerinin de inkar etmediği bu gerçeği dost bildiğimiz ülkeler tarafından artık görülmesini bekliyoruz. Terörü teröristle yok edemezsiniz. Milletin birliği vatanın bütünlüğü için mücadele eden, bu uğurda hayatını kaybeden bütün şehirlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.

"TÜRKİYE’NİN BİR ANA MUHALEFETİ YOK"

Ana muhalefet partisi demokrasinin vazgeçilmezidir. Ülkemiz o kadar sağlam ve istikrarlı bir iktidara sahip ki, bu temel unsurun eksikliğini millet hiç hissetmiyor. Onların iktidar anlayışı filan yok. Zaten Türkiye’nin bir ana muhalefeti de yok. Kendileri de bal gibi biliyor ki, kısır çekişmelerin çözümü anayasa değişikliğidir. Türkiye büyüyor, gelişiyor ama büyüyen Türkiye’ye bu elbise dar geliyordu. Türkiye ana muhalefete rağmen bu elbiseden kurtuldu ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi halk oylamasıyla kabul edildi.

Daha şimdiden Cumhurbaşkanı adayı arama derdine düşmüşler. Yine tutturmuşlar, çatı aday, kapı aday… Siz önce temelinizi sağlamlaştırın, temeli olmayanın çatısı da olmaz, kapısı da olmaz. Bilsinler ki bu aziz millet kararına saygı göstermeyenlere, gönül kapısını da, çatısını da bacasını da kapatır.

‘Darbeye karşıyız’ deyip, Türkiye’yi yıllarca darbe anayasasına mahkum ettiniz. Bunların derdi ülke millet değil. Tek derdi AK Parti. Bizim tek derdimiz de memlekettir, millettir.

Bir yandan işgal girişimini bertaraf ederken, diğer yandan da darbe kalıntısı vesayetçi anayasadan ülkemizi kurtardık.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)