E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiABD Başkanı Joe Biden'dan enflasyon açıklaması---

ABD Başkanı Joe Biden'dan enflasyon açıklaması

ABD Başkanı Joe Biden'dan enflasyon açıklaması
10 Ağustos 2022 - 20:14 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Joe Biden, "Enflasyonun yatışmaya başlayabileceğine dair işaretler görüyoruz" dedi

ABD Başkanı Joe Biden, ülkede enflasyonun yatışmaya başlayabileceğine dair bazı işaretler gördüklerini belirterek, "Önümüzdeki aylarda biraz daha ters rüzgarlarla karşı karşıya kalabiliriz." dedi.

Biden, Temmuz ayı enflasyon verisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Enflasyonun Temmuz'da değişim göstermediğini belirten Biden, geçen ay bazı enflasyon kalemlerinin fiyatları artarken, bazılarının fiyatlarının aynı oranda düştüğünü aktardı.

"İŞİMİZ DAHA BİTMEDİ"

Biden, insanların hala enflasyon nedeniyle acı çektiğini ifade ederek, "Enflasyonun yatışmaya başlayabileceğine dair bazı işaretler görüyoruz." dedi.

Avrupa'daki savaş, Asya'da salgınla ilgili aksamalar ve tedarik zinciri bozulmaları gibi küresel zorluklara işaret eden Biden, "Önümüzdeki aylarda biraz daha ters rüzgarlarla karşı karşıya kalabiliriz. İşimiz daha bitmedi." diye konuştu.

Biden, hala yapacak işleri olduğunu belirterek, Enflasyonu Düşürme Yasası'nın bir an önce geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

ARTIŞ, BEKLENTİLERİN ALTINDA

ABD Çalışma Bakanlığı'nın bugün açıkladığı verilere göre, ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Temmuz'da aylık bazda değişim göstermezken, yıllık bazda yüzde 8,5 ile beklentilerin altında artış kaydetti.

ABD'de Temmuz ayında yavaşlama gösteren enflasyon, Haziran'da yüzde 9,1 ile 41 yılın zirvesine çıkmıştı.

ABD enflasyonu sonrası piyasalarda son durum

 

ABD'de enflasyon rakamları açıklandı

 

ABD, petrol fiyatı tahminini yukarı yönlü revize etti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Pis 7 li ittifakı11 Ağustos 2022 11:01

    Ah bizim de şöyle istediğimizi yaptıracak kukla bir adayımız olsaydı!  Sırıtık soytarı, benli soytarı ve ne kadar sefil karakter var ise zevkimizden dört köşe olurduk.  Dünya yı istediğimiz gibi  s...p batırırrdık.  her şeyi inkar eder bol bol yalan söylerdik!  Herkes te bize inanırdı!  Kimse itiraz da edemezdi.  Ne olurdu sanki.