E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-Magazin63 ışık yılı uzaklıktaki dış gezegenin fotoğrafı paylaşıldı---

63 ışık yılı uzaklıktaki dış gezegenin fotoğrafı paylaşıldı

63 ışık yılı uzaklıktaki dış gezegenin fotoğrafı paylaşıldı
12 Ekim 2020 - 23:26 www.borsagundem.com

Almanya'da Max Planck Astronomi Enstitüsü'nden gökbilimciler, Dünyadan yaklaşık 63 ışık yılı uzaklıktaki başka bir yıldız sisteminde b Pictoris c adı verilen bir dış gezegenin fotoğrafını paylaştı.

Almanya’da bir araştırma enstitüsü olan Max Planck Astronomi Enstitüsü'nden gökbilimcilerin, Dünyadan yaklaşık 63 ışık yılı uzaklıktaki başka bir yıldız sisteminde bir dış gezegenin varlığını doğruladıkları ve bunu kanıtlamak için de fotoğraf paylaştıkları belirtildi. B Pictoris c adı verilen gezegen, uzmanların ışık parıltısını görmelerine olanak tanıyan Şili'deki teleskoplar ile görüntülendi. Teleskopların, dış gezegenleri radyal hız yöntemi kullanılarak tespit edildiği belirtildi.

Beta Pictoris sisteminde bulunan b Pictoris cnin, ana yıldızının yörüngesinde bulunan yalnızca ikinci dış gezegen olduğu belirtildi. Gezegenin yörüngesine bağlı olarak ana yıldız üzerindeki sürüklenme ve çekmeyi analiz eden ve tipik olarak uzak dünyaları tespit etmek için kullanılan radyal hız yönteminin, ilk kez bir dış gezegeni doğrudan gözlemek için kullanıldığı ifade edildi. Gözlem programının lideri Sylvestre Lacourun, Bu radyal hız yöntemiyle tespit edilen bir gezegenin ilk doğrudan teyidi ifadelerini kullandığı bildirildi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Erol g.13 Ekim 2020 16:26

    SIGARA'DA BİLE SİRA YILDIZININ HARFLERİ TAM OLARAK VAR "SI ga RA" UZAY YOLCULUĞUNA ÇIKILACAK IŞE SIRA YILDIZININ DÜNYAYA EN YAKIN 21 ARALIK ISTIKAMETINDEKI/GÜNDÖNÜMÜ KONUMUNA GIDILMELIDİR

  • Erol g.13 Ekim 2020 12:57

    SIRA T CADDESİ/YOLU/KÖPRÜSÜ-KİRA-VİRA-SİMA-SEMA-CEBRA IL-AZRA IL-İBRA HİM-İSMA IL-İSHA K-ISRA IL-MISRA-TARA-MA TARA-KA MERA-MA KARA-SERA-SARA Y-SIRA YA GİR/GİRİN-SIRA DA BEKLEYİN/DURUN VS VS.

  • Erol g.13 Ekim 2020 04:08

    KURANDA ADI GEÇEN SI'RA =SİRİUS YILDIZI 8,3 IŞIK YILDIZI UZAKLIKTADIR GÜNLÜK HAYATTA SI'RA KELİMESİNE BENZEŞEN ÇOK FAZLA KELİME KULLANILMIŞ/KULLANILIYOR ÖRNEK ; SIRA,BIRA,ŞIRA,,ZİRA,ARA,MERA,DARA,HERKÜL'ÜN ANNESİ HERA- NA SIRA'LI ISA SİNA,HİRA,CIRO,BARO, ORA,BURA,ARENA PERİ SARI,SARA,KARA,TURA KUMA PUMA HUMA CUMA VS,VS GİBİ TÜRKÇEMİZ SADECE DÜNYAMIZIN DEĞİL SANKİ SI'RA YILDIZININ DA DİLİ GİBİ OLDUĞUNDAN BİZ DAHA ÇOK Şİ'RA YILDIZININ GEZEGENLERİNDE YAŞAMI ARAŞTIRMALI ORAYA NASIL GİDEBİLECEĞİMİZİ PLANLAMALIYIZ