E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem3 kişinin öldüğü Mavi Göl apartmanıyla ilgili itiraf gibi açıklama---

3 kişinin öldüğü Mavi Göl apartmanıyla ilgili itiraf gibi açıklama

3 kişinin öldüğü Mavi Göl apartmanıyla ilgili itiraf gibi açıklama
27 Ocak 2020 - 21:29 www.borsagundem.com

Yıkılan Mavi Göl Apartmanı'nın yer aldığı Gezin'de 3 dönem belediye başkanlığı yapan Fethi Aydın'dan itiraf gibi açıklamalar geldi. Aydın binaya az hasarlı raporu verildiğini söyleyerek "Keşke ağır hasarlı denilseydi" ifadelerini kullandı

Elazığ'da depremde çöken ve 3 kişinin hayatını kaybettiği Mavi Göl apartmanının hikayesi Türkiye’yi şaşırttı.

Apartmanın yer aldığı Gezin mahallesinde 3 dönem belediye başkanlığı yapan Fethi Aydın RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuştu. 

Aydın, 2011 Van depreminden sonra Mavi Göl Apartmanı için verilen raporu ve daha sonrasında yaşananları şöyle anlattı:

'Sadece dış cepheyi yenilediler'

"2011 yılında olan Van depreminden sonra bu binalar kontrolden geçti. Mavi Göl binası için az hasarlı raporu verdiler, keşke ağır hasarlı raporu verselerdi. Daha önceki senelerde detaylı incelemeler yapılıp rapor ona göre çıksaydı, tahliye edilseydi de böyle olmasaydı. Binada oturanlar sadece dış cepheyi yenilediler, sadece daha düzgün görünsün diye. Bu deprem eğer yaz aylarında gerçekleşmiş olsaydı yüzlerce insan ölebilirdi’’.

'Yeterli personelimiz yoktu'

Aydın, Atilla Güner’in, “Peki siz belediye başkanıyken bu binayla ilgili bir şey yapamamaktan dolayı rahatsız oldunuz mu?” şeklindeki sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Mavi Göl apartmanı, Gezin belediye olmadan önce yapılan bir binaydı. Yoldan geçen herkesin dikkatini çeken binaydı çünkü o yükseklikte ve eğreti duruşuyla başka bir bina yoktu. 1994 yılından itibaren 26 yıl içerisinde en az 3-4 kez deprem oldu. Her deprem olduğunda ilk dikkatimizi çeken bina Mavi Göl idi. 'Acaba bir şey oldu mu' diye sorardık. Maalesef bu sefer oldu. Bize bu binayla ilgili herhangi bir vatandaş gelmemişti, gelmiş olsa gerekli yerlere iletirdik. Küçük bir belediye olduğum için yeterli personelimiz de yoktu.” 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • .28 Ocak 2020 19:59

    Bu olay gelişmiş ülkede olsa, adamı hopp kopp hoplatırlar.. Türkiyede hiç bişe olmaz.. anca kazala çok zenginin yda siaysinin evladı o evdeolacak o esnada ziyaret ne bilim sohebt misafirlik felan o kalacak o enkazda.. o zaman cumhuriyet savcıları askeri helikopterlerle gider o evin baca yapan ustasından tut, kapı menteşelerini monte edenine kadar içeri atar mahkeme başlardı.. ama rahmetliler bizden gibi kendi halinde insanlar olunca hiç kimsede suçlu olmaz. kader deriz geçeriz.. Allah günahı olanlardan hesap sordun. öyle hesap sorsunki, dunyada başlarına gelmesinden en çok korktukları olaylar başlarına gelsın. AMİN.

  • ..28 Ocak 2020 16:17

    daha yeni imar afları oldu... kaç tanesi denetlendi? o alınan paralarda kaç kişinin evi denetime gitti devlet çe? kusura kalmayın. ama birileri sormalı. 1 insan can kaybediyor içimiz burkuluyor... yazık günah ya. hak etmıyor benım insamın bu acıları. dünya devletleri ile yarışmamız lazım. ilek kalıyoruz

  • Vatanperver 28 Ocak 2020 00:33

    Iyide bu binaya hangi mühendis imza attı, hangi müteahhit yaptı, bunlara ceza hapis verilmedikçe yanlarına kar kaldıkça bizim kaderimiz hep aynı olur lutfen artık devletimiz sorumlulardan hesap sorsun , sorsunki insanlar para için şereflerini satamasın