E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemUkrayna sırtını Trump'a yaslıyor---

Ukrayna sırtını Trump'a yaslıyor

Ukrayna sırtını Trump'a yaslıyor
14 Kasım 2016 - 13:16 www.borsagundem.com

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, ABD Başkanı Trump'ın kendilerini yalnız bırakmayacağını söyledi

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Ukrayna yönetiminin, geçen hafta ABD’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Donald Trump’ın ekibiyle ilişkileri yoğunlaştırmaya çalıştığını ve Ukrayna
Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile Donald Trump’ın görüşmesini ayarlamaya çalıştıklarını söyledi.
Klimkin, TSN televizyon kanalına verdiği demeçte, Ukrayna yönetiminin bir taraftan bu zamaan kadar
yoğun ilişkilerinin olduğu Demokrat Parti yönetimi ile irtibatı korurken, diğer taraftan da, Trump’ın temsil ettiği Cumhuriyetçi Parti ile ilişkileri geliştirme çabasında olduğunu belirtti. Trump’ın ekibiyle ilişkilerin geliştirilmesinin Demokrat Parti ile ilişkilerin bozulması anlamına gelmeyeceğini söyleyen Klimkin, Ukrayna yönetiminin, ABD’nin önde gelen iki siyasi partisiyle de iyi ilişki içinde olmaya çalışacağını dile getirdi. Batılı ülkelerin Ukrayna’yı Rus saldırganlığına karşı desteklemeyi sürdüreceğinden emin olduğunu söyleyen Klimkin, “biz kesinlikle yanlız başımıza kalmayız. Çünkü, gerek medeni dünyada, gereks e Atlantik topluluğunda, Rusya’nın ne olduğu konusunda net bir anlayış mevcuttur”, diye konuştu.
Klimkin, Ukrayna yönetiminin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ilke Donald Trump arasında, Trump’un cumhurbaşkanlığı görevine başlamasından önce veya sonra bir görüşme ayarlama çabasında olduğunu kaydetti. Ukrayna yönetiminin ABD’de Demokrat Parti’yle ve Demokratlar’ın başkan adayı
Hillary Clinton’la yoğun ilişkilerinin oluşu, diğer taraftan da Trump’ın Rusya yanlısı açıklamalar yapması nedeniyle, Trump’ın başkanlık seçimindeki zaferi, Ukrayna’daki Batı yanlısı çevrelerde, Ukrayna’ya ABD’den verilen desteğin kesileceği yönünde endişelere neden oldu.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ekim ayında ABD’yi ziyaret ettiğinde, her iki başkanlık adayı ile görüşme yapmaya çalışmış, fakat, Hillary Clinton’la görüşebilmesine karşılık, Donald Trump’tan randevu alamamıştı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)