E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemUğur Gürses Hürriyet'ten ayrıldı---

Uğur Gürses Hürriyet'ten ayrıldı

Uğur Gürses Hürriyet'ten ayrıldı
18 Temmuz 2018 - 11:17 www.borsagundem.com

Ekonomi yazarı ve eski Merkez Bankası bürokratı Uğur Gürses, Hürriyet gazetesi ile yollarını ayırdığını duyurdu

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e satılmasının ardından grubun bünyesinde bulunan Hürriyet'te ayrılıklar devam ediyor.

Gazeteden en son ayrılan kişi ekonomi yazarı Uğur Gürses oldu. Gürses, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Hürriyet yolculuğuma son noktayı koydum. Birlikte çalıştığım arkadaşlarıma, okurlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Gürses son yazısında Merkez Bankası için Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yapılan düzenlemeyi eleştirmiş, "Görev süreleri merkez bankacılığında bağımsızlık için en önemli kalkandır. Merkez bankalarının bağımsızlığı için 3-4 unsurdan biri üst yöneticilerin görev süresinin uzunluğu. Bunun kısaltılması dünyanın her yerinde bağımsızlık kalkanının zayıflatılması olarak görülür, kaygı uyandırır, piyasaları rahatsız eder" ifadesini kullanmıştı.

UĞUR GÜRSES KİMDİR?

1963 yılında Ankara’da doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Çalışma hayatına 1986 yılında T.C. Merkez Bankası’nda başladı. Döviz kuru politikası, portföy yönetimi, döviz rezerv yönetimi ve açık piyasa işlemleri konularında çalıştı.

1994 yılında özel kesime geçti; 2000 Eylül ayına kadar ticari bankalarda üst kademe yöneticilik yaptı.

Bankacılığı bırakarak 2000-2005 arasında CNN TÜRK televizyonunda ekonomi yorumculuğu ve ekonomi haber yöneticiliği yaptı.

Yorumculuğu 2012 yılında SKYTÜRK360 televizyonunda sürdürdü.

1999 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinde başladığım günlük ekonomi ve finans yazılarına, daha sonra Yeni Binyıl gazetesinde devam etti.

2001 yılından beri de yazılarını Radikal gazetesinde sürdürdü. 2014 Nisan ayından itibaren Hürriyet’te yazmaya başladı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Yatırımcı18 Temmuz 2018 13:49

    Uğur Gürses çok değerli bir ekonomist ve ekonomi yazarıdır. Yeri doldurulamaz. Hükümetin yanlışı kendi hatalarını açıklayanlara tahammül edememeleridir. Halbuki tenkitleri yanlışlarını düzeltme olarak görseler hem kendileri hem de ülkemiz için iyi olur.

  • cingöz18 Temmuz 2018 12:33

    doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar

  • Bika18 Temmuz 2018 11:24

    Grup el değiştirdikten sonra ekonomiyi toz pembe gösteren ekonomi yazarları istiyorlardır.