E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiUBS: Gelişmiş ekonomilerde büyüme yavaşladı---

UBS: Gelişmiş ekonomilerde büyüme yavaşladı

UBS: Gelişmiş ekonomilerde büyüme yavaşladı
16 Nisan 2018 - 16:30 www.borsagundem.com

UBS, gelişmiş ekonomilerdeki büyümenin 2018'de keskin bir şekilde yavaşladığını belirterek, bu durumun büyük ölçüde Euro Bölgesi'nden kaynaklandığı değerlendirmesinde bulundu

İsviçre'nin en büyük bankası UBS, küresel çapta gelişmiş ekonomilerdeki büyümenin 2018'nin başında keskin bir şekilde yavaşladığını belirtti.

UBS'nin notunda, 2017'nin son çeyreği ile 2018'in ilk çeyreği arasında gelişmiş piyasalarda ekonomik büyümenin yüzde 0,7 yavaşladığını kaydetti. 

Yıllar süren hızlı büyüme sonrasında, dünyanın büyük ekonomilerinde yavaşlamanın ciddi bir şekilde arttığını kaydeden banka, ABD ekonomisindeki büyüme çıkarıldığında durumun daha da kötü olduğunu ifade etti. Banka, ABD dışındaki gelişmiş piyasalarda büyüme oranın geçen yılın son çeyreğindeki yüzde 2,7'den yüzde 1'e gerilediğine dikkat çekti.

UBS, gelişmiş ekonomilerdeki yavaşlamanın büyük ölçüde ABD ekonomisindeki sorunlara bağlı olarak Euro Bölgesi'nden kaynaklandığını kaydetti.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)