E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye kaos ülkesi gibi gösterildi---

Türkiye kaos ülkesi gibi gösterildi

Türkiye kaos ülkesi gibi gösterildi
22 Nisan 2014 - 12:17 www.borsagundem.com

Başbakan Erdoğan grup toplantısında milletvekillerine seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

3. köprünün de tamamlandığını göreceğiz, gururu birlikte yaşayacağız. Mimarlarımız, mühendislerimiz ve herkese teşekkür ediyor başarılar diliyorum. Geçtiğimiz yıl ekonomimiz en başarılı dönemine ulaştı, büyük başarılar elde etmiştir. Gezi olaylarında ve 17 Aralık sürecinde ekonomi de hedef alınmıştı. Belli odaklar karalama kampanyası başlatmıştır, epey gayret sarf etmişlerdir. Türkiye bir kaos ülkesi gibi gösterilmek istendi.
Bütün karalama kampanyalarına rağmen içeride ve dışarıdaki girişimlere rağmen büyümeye devam ettik. Uluslararası yatırımcılar tedirgin edilmek istendi. Turizm geliri 35 milyar dolara yükseldi. Bu kadar olumsuzluğa rağmen dünya ülkemizi önemli görüyor ve buraya geliyor. Küresel yatırımlar devam ediyor. Arkadaşlar Gezi olaylarında, 17-25 aralık darbe girişimlerinde belirli çevrelerin huzuru bozmaya çalıştığını görüyoruz. Belli aktörler çaba sarf ediyorlar. Huzur bozmak için cam çerçeve kırmak, esnafa zarar vermek gayesiyle birileri her zaman yaptığı gibi gerilim siyaseti üretiyor. Bunlar gereken cevabı aldılar. 30 Mart’ta millet söyleyeceğini sandıkta söyledi. Bu millet çatışma görmek istemiyor.

"BU ŞIMARIK RUH HALİ SON BULMALIDIR"

Bu şımarık ruh hali artık son bulmalıdır. Bu ülkenin bazı sivil toplum  örgütleri, sendikaları artık demokratik mücadele kültürünü öğrenmelidir. Başkalarının müdahale alanına girmediği sürece herkes istediği alana girer. Ama çevreye rahatsızlık veriyorsa emniyet güçleri gereken neyse onu yapar. Tüm karanlık noktaları aydınlatmak bizim gayemiz oldu. Darbelerin üzerine giden bir hükümet olduk. Bütün faili meçhullerin üzerine biz gittik biz başkaları değil. Kahramanmaraş, Sivas, Çorum olaylarını aydınlatmak için samimi girişimlerde bulunduk. Çok açık söylüyorum karşımızda statikoyu bulduk.

Ergenekon’la mücadele ederken, CHP ve yandaşları Ergenekon’un avukatlığını yapıyorlardı. Karanlık olayların üzerine örtmeye çalıştılar.

1 MAYIS’A HAK ETTİĞİ DEĞERİ SOL MI VERDİ?

1 Mayıs’ın 124 yıllık geçmişi var. 1 Mayıs’a hak ettiği değeri biz verdi. Sol mu verdi, CHP mi verdi MHP mi verdi. 1 Mayıs’ı biz tatil ilan ettik. Tarihi nitelikte düzenlemeleri yapan biz olduk. 

"TAKSİM'DEN ÜMİDİNİZİ KESİN"

Her zaman iş barışından yana olduk, emekçinin yanında duran biz olduk. Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum dite esnafa zarar verilmesini kabul edemeyiz. Tüm sendikalara, STK’lara sesleniyorum. Bakın ülkemizde mitin g yapılacak alanlar bellidir. İstanbul’da miting yapılacak yerler bellidir. 1 Mayıs’ı kutlamak isteyen yasaların izin verdiği yerde kutlamasını yapar, mani yok. Bir Yenikapı özel hazırlanmış alandır, miting alanıdır. 750 bin metrekaredir istediğin gibi kullan. Burası bana ufak geliyor diyorsa. O zaman Maltepe 1.250 bin km’lik alan var orada da yapabilirsin. Bu sene son olarak Kadıköy miting alanı olarak müsaade edildi. Bundan sonra Kadıköy’de de miting yapılmayacak. Tekrar söylüyorum. Taksim’den ümidinizi kesin. Buyrun Yenikapı, Maltepe buyrun. Devletle bir gerilime lütfen girmeyin.

"SEN KANUN DEĞİLSİN"

Hayır orada yapmayacağım, illa burada yapacağım dersen. Ben çatışmaya hazırım anlamına gelir. Herkes yapacağı her şeyi hukuk içinde sürdürmesi gerekir. Sen kanun değilsin. Biz nasıl mitingimizi bize verilen yerde yaptık onlar da öyle yapacak. Ben de STK’yım. Yenikapı dediler. 2,5 milyon kişi geldi baktık yetmiyor. Belki önümüzdeki sene Maltepe’de yapacağız.

"DAHA NE YAPACAĞIZ YA"

Taksim ısrarına biz niyetle bakmayız, bakamayız. Sendika başkanı burası bizim kutsalımızdır diyor. Lafa bak ya. Nasıl kutsalsa. Belli bir kabir ziyareti yapacaksan, anıt ziyaret edeceksen çelenk koyarsın, bak sizin için metro da yaptık oradan Yenikapı’ya geçebilirsin. O gün resmi araçları ücretsiz de yaparız. Daha ne yapacağız ya. Bu millet sabretmiş, sokaktaki şımarıklıktan sıkılmıştır.

"KAPILARI KAPATALIM ÖLÜN MÜ DİYELİM"

İlk meclis rastgele açılan bir meclis değildi. Binlerce Salatı-tefriciyeler okunarak, kurbanlar kesilerek meclis açılıyor. Bugün bunu göremeyen bir zihniyet var. Bu parlamentonun çatısında olup da bunu inkar edenler var. Görmek istemiyorlar çünkü. Bizim Suriye’ye uzanan elimizi görmek istemeyenler var.

Ama bunu bu çatının altında olup anlamayan zavallılar var. Onların böyle bir derdi yok. Suriye’ye kapıları mı kapatalım ölün mü diyelim? Kardeşlerimize sırtımızı mı dönelim? İnsanlık anlayışımız bu bizim. İmanımız bize bunu gerektiriyor, ciğerimiz yanıyor bizim ciğerimiz.

SURİYE’DE YAŞANANLAR

İman sıradan bir olay değildir. İmansız olan paslı yürek sinede yüktür. Biz inancımızın gereğini yapmaya mecburuz. Konuşmak durumundayız, STK’lar sesini çıkarmak zorundadır. Solla dana edenlerin sesleri çıkmıyor. 

"ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM"

Hani idama karşıydınız neredesiniz sesiniz çıkmıyor Ne diyoruz: Zalimler için yaşasın cehennem. Hiçbir zümrenin hiçbir zümre üzerinde yetkisi yoktur.

"ÖYLE BİR HAYALİM VAR Kİ"

12 yıldır hayalleri gerçekleştirmek için uğraşıyoruz. Benim öyle bir hayalim var ki bu hayalin gerçekleşmesini çok ama çok hayal ediyorum. Özgüvenli, başı dimdik duran ve bu ülkeyi  ülkenin asil sahibi olarak hisseden fertler hayal ediyorum, yürekten istiyorum. Manşet atanın rota çizeceği bir ülke değildir. Parası olanın düdüğü çaldığı bir ülke değildir. Kibir abideleri kaybetmiş ve gerekli cevabı almıştır. 

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

20 vekil ya da siyasi partilerin göstereceği her aday milletin huzuruna çıkacak ve yetki alırsa cumhurbaşkanı olabilecek. 10 Ağustos için istişarelerimizi yoğun olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar bunu böyle yaptık. Toplantı yaptık, kanaatleri aldık. Kadın, gençlik kollarıyla bir araya geleceğiz kanaatlerini alacağız. Cumhurbaşkanımızla da görüşüp değerlendireceğiz.

"BAHÇELİ ACEMİ ÇIRAK"

MHP Genel Başkanı çıkmış. Bu işe diyor iki kişi karar veremez. Sen mi karar vereceksin ya. Siyasetin bu kadar acemisi, çırak bu. Bu işlerden anlamıyor. Çantada keklik olayı değil bu. CHP’nin genel müdürü zaten o tutuşmuş. Kendilerine düştüler. Tek ceketle yola çıktı şu anda binlerce dava açıyor. Dava üzerine dava. Ceketsiz kaldın her halde. Bu paralarla inşaatın geri kalanını tamamlayacaksın herhalde. 

"GÜLEN CEMAATİ..."

Utanmadan sıkılmadan bir de belge diyeceksin. Ne belgesi? Yani kalkıp da diyemiyorlar başbakan nasıl dinlenir. Dinlenemez diyorlar. Bunları savunacak kadar alçaklar. İnsanların mahremine girdiniz. Din anlayışınız bu mu sizin?

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (11)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • vatandaş22 Nisan 2014 16:45

  hayalinin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.amaaa...

 • IQ22 Nisan 2014 15:37

  ÜLKEMİZ İNSANLARININ IQ SEVİYESİNİ ÇOK İYİ BİLEN VE BUNU ÇOK İYİ KULLANAN BİR BAŞBAKAN. TEBRİK ETMEK LASIM. BAŞARILI. TOPLUMLAR HAK ETTİKLERİ ŞEKİLDE YÖNETİLİRR.

 • ekselans0622 Nisan 2014 15:31

  bedava ekmek var yermişiniz....

 • Murat22 Nisan 2014 14:38

  PArası Olanın düdüğünü çalmadığı ülke hayal ediyorum demiş. bunun anlamı şu. parası olan değil sadece ben düdük çalarım. veya benim izin verdiğim kişiler... Yaptığın haksızlıkların-hukuksuzlukların cezasını elbet bigün çekeceksin... Ve zamanında 40-45 yaşında emekli olabilmek için DEMİREL'i iktidara taşıyan bu halk nasıl şimdi 65 yaşında emekliliğe mahkum olduysa seni bu yolsuzluklarına rağmen iktidara taşıyan bu halk da ileride 10-20 liralık benzine, 70 yaşında emekliliğe %15-20 işsizliğe mahkum olacak. ama bunu anladığında iş işten geçmiş olacak.

 • Klgyozede22 Nisan 2014 14:19

  Sayın başbakanım bencede yaşasın zalimleri için cehennem. Kim zalimse kul hakkı yemeyecez diyipte yiyenler, her türlü üç kağıdı yapanlar vs. vs. tamamı için yaşasın cehennem inşallah.

 • can22 Nisan 2014 13:34

  senin değil milletin hayali önemli

 • torpil22 Nisan 2014 13:29

  herşey güzel olsa sen şu devlete aldıın memurların çoğunu merkezi atamaya bağlamadın, torpille alıyorsun, ahirett o hesabın ağır olacak kanaaatindeyim...

 • kartaly32322 Nisan 2014 13:12

  tayyıp erdoğan...hatalar vardır düzeltilmek için..doğrular vardır desteklenmek için......acaba bır konuda hala yanlış yapıyormu...

 • abdullah22 Nisan 2014 13:00

  dünya insanları için ciğeri yanan adam bahçeli yaşa varol gel cumhur başkanı sen ol sen ki kaç kişinin sevdiği adam

 • ALİ22 Nisan 2014 12:43

  NERDEN BİLİYORSUN 3.KÖPRÜNÜN BİTTİĞİNİ GÖRECEĞİNİ

 • secmen22 Nisan 2014 12:27

  30 martta muhalefetin agzina aci biber sürdük bakalim akillanacaklarmi.