E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTrump'tan küstah tehdit: Ne olacağını göreceğiz---

Trump'tan küstah tehdit: Ne olacağını göreceğiz

Trump'tan küstah tehdit: Ne olacağını göreceğiz
17 Ağustos 2018 - 18:09 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Donald Trump Türkiye'ye karşı tehditlerine devam ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ile ABD arasında yaşanan Brunson krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sputnik'te yer alan habere göre, Trump, "Bir dost gibi davranmadılar. Ne olacağını göreceğiz. Pastör Brunson harika bir insan. Casus diye uydurma bir suçlama yönelttiler ve o bir casus değil. Şu anda yargılanıyor, tabii buna yargılama diyebilirseniz. Çok uzun süre önce Pastör'ü geri vermeliydiler ve bence Türkiye çok çok kötü davrandı, daha bu iş bitmedi. Oturup bunu kabul etmeyeceğiz, insanlarımızı alıkoyamazlar, dolayısıyla ne olacağını göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Rahip Brunson'un avukatı tahliye için 3. kez başvuruda bulunmuş, mahkeme kararı reddetmişti.

Trump dün gece saatlerinde de sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye'yi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Trump, Türkiye saati ile 02.30'da yaptığı paylaşımda, “Türkiye uzun yıllar ABD’den yararlandı. Şimdi, ülkemizi büyük bir vatansever olarak temsil eden ve muhteşem biri olan rahipi tutuklu tutuyorlar. Masum bir adamın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :