E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTrump ve Xi gelecek ay biraraya gelecek---

Trump ve Xi gelecek ay biraraya gelecek

Trump ve Xi gelecek ay biraraya gelecek
14 Mayıs 2019 - 08:43 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi gelecek ay biraraya gelecek

Dünyanın en büyük iki ekonomisi olan ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı tırmanırken, ABD Başkan Donald Trump Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile gelecek ay biraraya geleceğini belirtti.

ABD'nin 200 milyar dolar değerinde Çin ürününe yönelik gümrük vergisini Cuma günü TSİ 0701 itibarıyla yüzde 25'e çıkarmasının ardından, Çin de dün 60 milyar dolar değerinde ABD ürününe 1 Haziran'dan itibaren yürürlükte olmak üzere daha yüksek gümrük vergisi getireceğini açıklamıştı.

"Önce Amerika" gündeminin bir parçası olarak korumacılığı benimseyen Trump, Haziran ayının sonlarında yapılacak G20 zirvesinde Xi ile görüşeceğini söyledi.

Trump Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada "Belki bir şeyler olacak. Bildiğiniz gibi, Japonya'da G20'de birararaya geleceğiz ve muhtemelen çok verimli bir görüşme olacağını düşünüyorum" dedi.

Trump açıklamasında, ABD ticaret heyetinin iki hafta önceki Beijing ziyaretinin başarılı olup olmadığının "yaklaşık üç ya da dört hafta içinde" belli olacağını söyledi. Trump ayrıca "Çok başarılı olacağını hissediyorum" dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Kahin Kuddusi14 Mayıs 2019 13:11

    ABD nin Trump politikaları abd yi dünyada yalnızlığa itecek diğer ülkeler birer birer abd ile ekonomik ve siyasi ilişkilerini kesecekler.Dolar dünyanın değersiz para birimlerinden biri olarak tarihe geçecek çünkü dünyada tek başına kalan iletişimi olmayan bir ülke olmaya başlayınca eyaletler birbirlerinden ayrılacak , 50 eyalet 4-5 federe devlete  bölünecek , yani 4-5 yeni fedaral ülke kurulacak.Rusya ,Çin  ve Kuzey Kore önderliğinde yeni bir pakt kurulacak daha sonra bu oluşuma sırasıyla İran , Türkiye , Irak , Suriye , Lübnan ,mısır ve Suudi Arabistan dahil olacak , bu pakta orta Asya Türk cumhuriyetleride iştirak edecek azerbeycan ,Kırgızistan Gürcistan , Pakistan ve en büyük ortaklardan biride Hindistan olacak.Avrupa birliğine gelince ekonomik sorunlarla devam eden bir ortaklık olarak devam edecek,fakirleşecekler. (50 yıl içinde)