E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemThomsen: Türkiye için sıkı para politikası kritik önemde---

Thomsen: Türkiye için sıkı para politikası kritik önemde

Thomsen: Türkiye için sıkı para politikası kritik önemde
12 Nisan 2019 - 17:27 www.borsagundem.com

Uluslararası Para Fonu Avrupa Departmanı Direktörü Thomsen, Türkiye için sıkı para politikasının kritik önemde olduğunu belirtti

Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye için sıkı para politikasının ve enflasyon beklentilerini yeniden kontrol altına almanın kritik önemde olduğunu belirtti.

Thomsen, Washington'daki değerlendirmesinde "Almanya gibi mali alanı bulunan ülkeler için harcamalarını artırması olanağı görüyoruz." dedi ve ekonomik yavaşlamanın özellikle Almanya ve İtalya için dile getirildiğine dikkat çekti.

Almanya'nın 2019 bütçesinin dikkate değer olduğunun altını çizen Thomsen, buna karşın ülkenin mali alanı göz önünde bulundurulduğunda yıllar boyunca daha sürdürülebilir reformların olabileceğini ifade etti. Thomsen, Daha fazlasını ve sürekliliğini görmeliyiz." dedi.

İtalya'nın mevcut mücadelesinin yüksek borcu azaltmak olduğunu söyleyen IMF yetkilisi ülkenin tahsili gecikmiş alacaklar konusunda ilerleme kaydettiğini ekledi.

 

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)