E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTBB'de olağanüstü genel kurul için yeterli imzaya ulaşıldı---

TBB'de olağanüstü genel kurul için yeterli imzaya ulaşıldı

TBB'de olağanüstü genel kurul için yeterli imzaya ulaşıldı
16 Ekim 2019 - 15:53 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan adli yıl açılış törenine katılarak 52 baronun tepkisini alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu için olağanüstü kurultay çanları çalıyor.

Diyarbakır Barosu Başkanı Avukat Cihan Aydın, kendilerinin de olağanüstü kurultay için imza verdiğini ve 10 baroya ulaşıldığı için sürecin başladığını açıkladı.

Türkiye Barolar Birliği’nin olağanüstü genel kurula çağrılması için 10 baronun imza vermesi yeterli oluyor. Avukatlık Kanunu’nun 115. Maddesi’nde, olağanüstü genel kurul için “Birlik Yönetim Kurulu gerekli gördüğü hallerde veya en az on baronun yönetim kurulları yazı ile isterse Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağırır” şartı bulunuyor.

Diyarbakır Barosu Başkanı Avukat Cihan Aydın, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 10 baronun olağanüstü kurultay için imza verdiğini belirtti. Aydın, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

“TBB delegelerimiz ve akabinde yönetim kurulumuz ile yaptığımız toplantılar sonucunda, TBB’ nin olağanüstü seçimli genel kurula çağrılmasına karar verilmiştir. Nihayet 10 baroyu bulduk.”

Şanlıurfa Baro Başkanı Avukat Abdullah Öncel de, Twitter hesabından yaptığı açıklamada iki gün önce, TBB'nin olağanüstü genel kurula çağrılması için karar aldıklarını açıkladı:

​Feyzioğlu için süreç, 52 baronun boykot etmesine karşın Saray’da düzenlenen adli yıl açılış törenine katılmasıyla başlamıştı. Olağanüstü kongre çağrılarından ilkini, o dönemde Ankara Barosu yapmıştı.

10 baronun çağrısı ardından Türkiye Barolar Birliği seçimli genel kurul yaparsa bu Türkiye’de bir ilk olacak.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ejder Komodolu16 Ekim 2019 23:12

  Bunun babasını da kimse sevmezdi...

 • Özen16 Ekim 2019 22:13

  Feyzioğlu’na geçmiş olsun. Kaybeder İstanhul’da Etdoğan’ın kaybettiği gibi

 • canbey16 Ekim 2019 21:53

  fevzı oğlu son zamanlarda bölücü gerıcı ortaçağ uzantısı bır partının kuyruğuna takıldığı için makamını hak etmıyordu  gıtme zamanı gelmıştır

 • sualp16 Ekim 2019 23:18

  Adından ne olduğu anlaşılan bu bey-ine bu satırlar 3 beden büyük gelir. 

 • fatih istanbul16 Ekim 2019 17:38

  ÜLKEMİZDE  DEVLET  MİLLET  YANLISI OLURSAN  KAŞI OLANLAR  CEPE ALIR ÇOĞU  PKK   SEVİCİLER   MANDACI  UŞAKLARI 

 • vatan16 Ekim 2019 17:09

  sanki cok hayırlı bir  iş yapmışlar gibi imza topladık diyorlar  meclisdeki hdp içinde imza toplayında görelim sizin  yüreginizi

 • vatan16 Ekim 2019 17:06

  ne zaman fevzioglu vatan millet için  faydalı bir şeyler söylemeye başladı adamın  başkanlıgınla ugraşıyorlar 

 • Vb16 Ekim 2019 16:31

  baroların yarısı pkk sempatizanı , chdp'li militanlar adamın milli tavrına dayanamadılar , sezgin tanrıkulu gibi birini istiyorlar,  bkz. izmir barosunun açıklaması...........

 • vatandaş16 Ekim 2019 16:43

  yaw he he