E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya kıyamet günü silahını taşıyacak denizaltı yaptı---

Rusya kıyamet günü silahını taşıyacak denizaltı yaptı

Rusya kıyamet günü silahını taşıyacak denizaltı yaptı
23 Ocak 2021 - 09:06 www.borsagundem.com

ABD'nin Rus balistik füzelerini vurması durumunda, Rusya, elindeki ‘kıyamet günü’ silahının nakli için 4 nükleer denizaltı inşa etti

'Poseidon' tipi insansız denizaltı aracının, ABD'nin Rus balistik füzelerini vurması durumunda ‘sigorta poliçesi’ rolünü oynayacağı belirtiliyor. Forbes'ta yer alan yazıda, "Rusya, bu nükleer motorlu insansız denizaltıyı (uzunluğu 25 metre) ordunun envanterine katmakta ciddi" ifadelerine yer verildi.

Poseidon’un, nükleer savaşın son safhasında, ABD’nin kıyı şehirlerini ve askeri üslerini yoğun radyasyona maruz bırakma yeteneğine sahip olduğu ifade edilirken Rusya’nın, elindeki bu ‘kıyamet günü’ silahının nakli için 4 nükleer denizaltı inşa ettiği belirtildi.

Forbes’a göre Poseidon, nükleer saldırılar ABD ve Rusya’yı yok ettikten sonra ülkenin güvenli kıyı sularından harekete geçecek Atlas Okyanusu’nu geçerek birkaç gün sonra ABD kıyıları yakınlarında patlayacak.

Silah uzmanı Kingston Reif, Poseidon’un, ABD’nin nükleer başlıklı balistik füzeleri vurma yeteneğine sahip füzesavar sistemlere yaptığı yatırıma yanıt olduğundan emin. Fakat uygulamada hava savunma sistemlerinin mükemmel olmadığını kaydeden Reif, yine de Rusya’nın her türlü riskten kaçınmak istediğini belirterek, ABD’nin balistik füzeleri etkisizleştirmekte başarılı olması durumunda Poseidon’un su altı ‘sigorta poliçesi’ olacağını dile getirdi.

Reif, "Onların (Rusya’nın) bu sistemlere yaptığı yatırımlar, savunma konusunda gerçek endişelere sahip olduğunu gösteriyor" dedi.

ABD Senatosu'nun Trump mesaisi 8 Şubat'ta başlıyor

Adalet Bakanlığı'nda Yakup Moğul'a önemli görev

GSS ve Bağkur prim borcu olanlar için önemli gelişme

Cumhurbaşkanı'ndan AYM ve Danıştay üyeliklerine atama

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)