E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemPutin'den kritik Ukrayna açıklaması: O topraklar bizim!---

Putin'den kritik Ukrayna açıklaması: O topraklar bizim!

Putin'den kritik Ukrayna açıklaması: O topraklar bizim!
21 Şubat 2022 - 21:52 www.borsagundem.com

Canlı yayında ulusa sesleniş konuşması yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donbas'ın Rusya'nın bir parçası olduğunu ifade etti

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Luhanks bölgelerini tanımakla ilgili kararını bugün açıklayacağını duyuran Putin, kameralar karşısına geçti. Donbas'ın Rusya'nın bir parçası olduğunu ifade eden Putin, "Ukrayna, Rusya için sadece komşu bir ülke değil, aynı zamanda tarihin bir parçasıdır, Ukraynalılar yoldaşlarımız ve akrabalarımızdır" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Luhanks'ın resmen tanınması konusunda bugün bir karar vereceğini açıklamıştı.

Dünyanın merakla beklediği kararını açıklamak için kameralar karşısına geçen Putin, Donbass'taki durumun kritik ve şiddetli bir hal aldığını söyleyerek "Ukrayna, Rusya için sadece komşu bir ülke değil, aynı zamanda tarihin bir parçasıdır, Ukraynalılar yoldaşlarımız ve akrabalarımızdır" dedi.

KREMLİN: PUTİN, DONETSK VE LUHANKS'I TANIYACAK

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı telefon görüşmesinde Rusya'nın Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyan kararnameyi imzalayacağını açıkladı.

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR

Macron ve Scholz'un, söz konusu karar nedeniyle hayal kırıklıklarını ifade ettikleri aktarılan açıklamada, iki liderin temaslara devam etmeye hazır olduklarını söyledikleri kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Bugün, Rusya- Ukrayna sınırından Rostov'a geçmek isteyen 5 Ukraynalının öldürülmesi Moskova-Kiev krizini tehlikeli bir boyuta getirdi. Öte yandan NATO'daki etkisi nedeniyle sürecin paydaşları arasında görülen ABD'nin Dışişleri Bakanı Blinken ile Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un 24 Şubat'ta İsviçre'nin Cenevre kentinde görüşeceği belirtildi.

PUTİN, DONETSK VE LUHANKS İÇİN BUGÜN KARAR VERECEK

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk ve Luhanks'ın resmen tanınması konusunda bugün bir karar vereceğini açıkladı. Ukrayna, bu açıklamadan bir süre sonra BM Güvenlik Konseyi'ni acil toplantıya çağırdı.

Scholz'dan Putin'e: Gerilimi düşür

 

ABD: Rusya oldukça şiddet içerikli bir işgale hazırlanıyor

 

Rus borsası sert düştü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Osmanlı Torunu22 Şubat 2022 09:40

  bu cuma camileri doldurup Allah'a yalvaralım, dedelerimi şamar manyağı yapan Ruslar bize neler yapmaz?

 • İşe yarayan yöntem belli22 Şubat 2022 12:34

  Dedelerimiz dua ederken Ruslar füze ürettiler şimdi Ruslar ne derse o oluyor, dua'yı bırakıp füze üretmeliyiz.

 • Ahmet Özbir22 Şubat 2022 09:39

  Dostumuz Putin, Ukraynadaki halkı Türklerden biz koruduk dedi. Bazı mallar anlamıştır umarım Nato olmasa Rusların nereleri de işgal edeceğini

 • BORSACI22 Şubat 2022 00:06

  rusya, ya karşı koyacak dünyada güç yok ise tıpış tıpış rusyanın ayagına gideceksiniz.başından beri şurda yazıyorum sonuçta ukraynayı rusya teslim alacakdır bunun lamı cimi yok.

 • Sedat21 Şubat 2022 23:30

  Rusya büyük devlet olduğunu ve Putin şakası olmadığını anlattı Ukrayna başkalarının maşası olacağına kendi toplumunun sesini dinlemeliydi ortada top oldu

 • Kürşad21 Şubat 2022 23:23

  Kırım kimin, neden ve nasıl işgal/ilhak ettin. Sscb/stalin döneminde kırımın türk nüfusunu apar topar sürgün ettin, insanlara yol azığını, bohçasını bile hazırlamasına fırsat vermeden hem de. Türk'ten arındırdığın kırıma rus nüfus yerleştirdi, sscb dağılıp ta ukrayna bağımsız olunca kırım türkleri özerklik dahil bazı iyileştirmeler kazandı, yani ukrayna yönetiminde kısmen de olsa var olabildiler, 2000 li yıllara gelince mevcut rus yönetimi yerleştirdiği rusları kışkırttı, provake etti organize etti, 2014 senesinde referandumla o yasadışı yerleşimci rusların oylarıyla kırım rusya'ya bağlandı. Rus Aynı oyunu donbasta oynuyor. Gürcistanı böldü. Potin sscb rüyası görüyor, yayılmacı, genişlemeci politikalar uyguluyor, ateşle oynuyor, bölgeyi ateşe vermeye çabalıyor. hitlerin başka versiyonu..

 • Mucise Reis ;)21 Şubat 2022 22:48

  Kırım, kaybedildi. Nato için mukemmel bir lıman ve hava sahası aynı zamanda roketler lojıstık vb. idi. Depo lımanı olabilirdi. Ukraynayı kullanıyor ABD... Ukrayna- Rus , Rusya kardeşkanı dokulmesını istemiyor. ABD nato ile Rusyayı kıstırmaya çalışmasın diyor. Karadenız de kontrolu kaybeden ABD,ege de yunan kucuk adacıkları ile Rusya yı kontrol altınamı almaya gayret edecek ? Turkıye oyun dışında tutuluyor. EGE adalarını işgal eden Yunan, ileride denız sahasını oyunlarla bizlere kabul ettırerek EGE denısını ABd desteklı kontrol mu edecek ? O bakımdan egede ada işgaline dur demek, işgal edilen adaları da uluslararası platformlarda xxx tarihe kadar boşaltın gidin demek lazım. Bu durum karşısında ABD desteğinine tarafa verecek ? gözlemleyelım. Gelecek adına buradan oyunlar çıkabilir. ABD Rusya ya karşı natoyu ve üsleri kullanıyor. TC oyun dışında kaldı.

 • Mucise Reis ;)21 Şubat 2022 22:38

  Özeti. SSCB bir şekilde dağıldı. Dağılıncaabd ve yandaşları etnik köken ayrımı, özer devletçikler vb olmasını parasal ve askeri baskılar ile destekledi. O dönem rusya güçsüzlüğünden bir çok şeyi kabul etti. Ukrayna da atalarımız kardeş di. ABD şuan etrafımızda genişlemedi oalrak NATO yu kullanıyor. NATO savunma değil, Rusya ya karşı tehditkar ve baskı unsuru olmaya başladı. NatoRusyaya karşı avruapda ferklı devletleri üye yaptı. Yeni üyeler silah, roket, abd üsleri vb Rusyaya tehdit oldu. Ukraynadanukleersılah vb abd desteklı  yapılanma hızlandı. Karder millet ukrayna halkı Rusya ile karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor. Rusya ülke menfaatleri için yeni guvenlığı için bu oyunları bozacak.Şehirlerin  özerklik yapısını kabul ediyoruz. Nato saldırgan buyumesını tehdidini kaldırmalı. gücümüz bu riskleri yok etmeye etkindir adım atıyoruz. Mesaj bu

 • çetin21 Şubat 2022 22:29

  yazının içerisinde o topraklar bizim geçmiyor. içerik yazısı ılımlı başlık ise kışkırtıcı

 • roket adam21 Şubat 2022 22:17

  olacağı buydu , yıllardır diyorum, bu zalanskiy olduğu sürece daha çok toprak kaybeder ukrayna,

 • Mesut21 Şubat 2022 22:05

  Ver şan dedem osmanlının torpağını

 • Osmanlı Torunu21 Şubat 2022 22:03

  Recep ivedik aklıma geldi, bu şirket dedemin,,, bu topraklar bizim, Ver o zamsn osmanlı dedelerimizin toprağını