E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemPutin: Alçak bir saldırı---

Putin: Alçak bir saldırı

Putin: Alçak bir saldırı
19 Aralık 2016 - 23:12 www.borsagundem.com

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Büyükelçi Andrey Karlov'un alçakça öldürüldüğünü belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Büyükelçi Karlov'un alçakça öldürüldüğünü belirtti, provokasyon dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Aleksandr Bortnikov ve Dış İstihbarat Servisi (SVR) Başkanı Sergey Narışkin ile bir araya gelen Putin, "Türkiye'den trajik bir haber geldi. Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadyeviç Karlov alçakça öldürüldü" dedi.

Putin, Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi'nin öldürülmesinin Türkiye'yle iyi ilişkileri ve Suriye'deki çözümü bozma yönünde yapılan bir provokasyon olduğunu belirtti.

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesine karşılık Rusya'nın teröre karşı mücadeleyi güçlendireceğini ifade eden Putin, "Rus Büyükelçiye yapılan saldırıya verilecek cevap, terörizme karşı savaşı güçlendirmektir" diye konuştu.

'BUNUN TEK BİR YANITI OLABİLİR…'
Karlov'un ailesine başsağlığı dileyen Putin sözlerine şöyle devam etti:

"Bir cinayet gerçekleştirildi. Bu elbette Rus-Türk ilişkilerinin normalleşmesini bozmaya yönelik bir provokasyon. Ayrıca Rusya, Türkiye, İran ve Suriyeli taraflar arasındaki çatışmanın çözümüne ilgi duyan diğer ülkelerin aktif olarak savunduğu Suriye'deki barış sürecini bozmaya yönelik bir provokasyon. Bunun tek bir yanıtı olabilir, teröre karşı mücadeleyi güçlendirmek. Haydutlar bunu hissedecek."

'PARLAK BİR DİPLOMATTI'
Karlov'un kültürlü ve iyi kalpli bir insan olduğunu söyleyen Putin, "O, parlak bir diplomattı, bulunduğu ülkede çok iyi bir imaja sahipti, Türk yönetimi ve diğer siyasi güçler ile iyi ilişkileri vardı, onların saygısını kazanmıştı" dedi. Karlov'u şahsen tanıdığını belirten Putin, "Türkiye'ye son ziyaretim boyunca bana eşlik etmişti" diye ekledi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • KEMAL20 Aralık 2016 00:10

    adamın kralı

  • Trabzonlu20 Aralık 2016 00:06

    Ruslar bizim komşumuz ve dostumuzdur bu saldırıyı gerçek bir Türk yapmaz yapamaz bu kişi Türk değildir

  • KALAADDİN19 Aralık 2016 23:51

    Güzel Ülkemizi PKK ve Fetö gibi adi şerefsiz vatan haini örgütler ile iktidarsızlaştırmak İsten ABD ve Avrupa Ülkelerine karşı Dikkatli ve sürekli uyanık olmalıyız. ülkemizi sevelim koruyalım, birlik olalım. Türk mallarını ve ürünlerini tüketelim, Türk Esnası Kazansın.