E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizO seviyenin üzerinde kalındıkça yükseliş trendi sürer---

O seviyenin üzerinde kalındıkça yükseliş trendi sürer

O seviyenin üzerinde kalındıkça yükseliş trendi sürer
31 Temmuz 2019 - 09:18 www.borsagundem.com

101.700 endekste önemli bir referans noktasını oluşturuyor. Bu seviyelerin üzerinde kalındığı sürece endekste yükseliş isteği korunacaktır

"ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakerelerine yönelik dün ABD Başkanı Trump'tan gelen olumsuz yorumlar endişeleri artırıyor. Dün başlayan ve bugün sonlanacak ticaret müzakereleri ile ilgili gelecek açıklamalar bugün de ön planda olmaya devam edecek. Bugün içeride Enflasyon Raporu sunumu, dışarıda ise Fed Açık Piyasa Komitesi toplantısı piyasalarda sert hareketlere neden olabilir.

Açıklanacak önemli ekonomik veriler

10:30 - Türkiye - TCMB Enflasyon Raporu Önem: Yüksek

21:00 - ABD - Fed Faiz Kararı Önem: Yüksek

BIST-100 Güne başlangıç

ABD Başkanı Trump'ın Çin ile devam eden ticaret müzakerelerine yönelik negatif söylemleri ve Avrupa'dan gelen negatif veriler küresel risk iştahını baskılıyor. Dün Avrupa'da yoğunlaşan satışlardan etkilenen BIST 100 Endeksi de gün içinde 101.969'a kadar geriledikten sonra bir miktar toparlanmayla günü 687 puanlık düşüşle 102.686'dan tamamladı. Dün hafif satıcılı kapanan ABD endeksleri bu sabah hafif alıcılı, dün sert kayıplarla kapanan Avrupa endekslerinde ise bugün hafif alıcılı bir açılış beklentisi hakim. Asya piyasalarında ise ticaret müzakerelerine yönelik endişeler satıcılı bir seyre neden oluyor. Dün endeks kapanışında 5,56 civarında bulunan Dolar/TL bu sabah da bu seviyelere yakın seyrini devam ettiriyor. Bu görünüm altında endeksin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün günün büyük bir bölümünü satıcılı geçiren endeks, 500 günlük ortalama ve mayıs ayından beri devam eden yükselen trend üzerindeki seyrini korumayı başardı. Bugün bu iki seviye de 101.700 civarında bulunuyor ve endekste önemli bir referans noktasını oluşturuyor. Dün de bahsettiğimiz gibi bu seviyelerin üzerinde kalındığı sürece endekste yükseliş isteği korunacaktır ancak burası kırılacak olur ise endekste yükseliş trendinin sonlanarak sert bir düzeltme sürecine geçişin işareti olacaktır. Bu nedenle mevcut ve yeni alınacak pozisyonlar için aşağıda bu iki seviyeyi referans olarak izlemeye devam ediyoruz. Yukarı yönlü hareketlerin anlam kazanabilmesi içinse dün de bahsettiğimiz gibi geçtiğimiz hafta görülen zirve seviyelerin geçilmesi gerekiyor."

Gedik Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)