E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiNomura: Seçim sonrası önlem alınmazsa kur ve faiz yükselir---

Nomura: Seçim sonrası önlem alınmazsa kur ve faiz yükselir

Nomura: Seçim sonrası önlem alınmazsa kur ve faiz yükselir
26 Haziran 2018 - 14:55 www.borsagundem.com

Nomura Gelişen Ülkeler Ekonomisti İnan Demir seçim sonrası gerekli politikaların oluşmaması durumunda kur ve faizde seçim öncesindeki yükseliş trendinin devam edebileceğini söyledi

Bloomberg HT'ye konuk olan Nomura Gelişen Ülkeler Ekonomisti İnan Demir 24 Haziran'daki seçimlerin ardından belirsizlikleri giderecek ekonomi politikalarının olumlu olacağını, aksi durumda kur ve faizde yükselişin devam edebileceğini söyledi.

Demir, ticaret savaşları endişeleri ve dünya piyasalarının 10 yıldır yönünü belirleyen parasal genişlemenin sona ermesinin genel olarak gelişen piyasaları desteklemeyen bir konjonktür oluşturduğuna dikkat çekti.

Demir "Türkiye'ye bakınca da son 10 yıllık likidite bolluğu döneminde Türkiye'nin enerji dışı cari açığı yükseldi, özellikle çekirdek enflasyon yükseldi, dış borcun milli gelire oranı yükseldi. Seçim sonrasında belirsizlikleri törpüleyecek politikalar oluşması olumlu olur, aksi takdirde seçim öncesinde gördüğümüz kur ve faiz trendleri önümüzdeki dönemde de devam edebilir" yorumunu yaptı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)