E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknolojiMeta o fotoğrafları kendi yapay zekası ile etiketleyecek---

Meta o fotoğrafları kendi yapay zekası ile etiketleyecek

Meta o fotoğrafları kendi yapay zekası ile etiketleyecek
07 Şubat 2024 - 07:22 borsagundem.com

Meta önümüzdeki aylarda kendi yapay zeka araçları ile kullanıcıların yapay zeka araçları tarafından oluşturulan görüntüleri insan incelemesine gerek kalmadan tanımlamasını kolaylaştırmak amacıyla etiket uygulamasına geçecek

Meta, Facebook, Instagram ile Threads'e yüklenen ve yapay zeka kullanılarak oluşturulmuş içeriği etiketlemeye başlayacağını duyurdu. Yeni politika, kullanıcıların yapay zeka araçları tarafından oluşturulan görüntüleri insan incelemesine gerek kalmadan tanımlamasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Önümüzdeki aylarda Meta, kendi oluşturucusu ve Midjourney, Dall-E ve Bing Image Creator gibi diğer önemli yapay zeka araçları tarafından oluşturulan fotoğraflara filigran ekleyecek.

Filigranlarda, görüntünün orijinal bir fotoğraf değil, yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir medya olduğunu açıkça belirtmek için "Imagined with AI" (Yapay Zeka ile oluşturuldu) ifadesi yer alacak.

Açıklamada, "İnsanların gördükleri fotogerçekçi içeriğin yapay zeka kullanılarak oluşturulduğunu bilmelerine yardımcı olmamız önemlidir. Bunu, Meta AI özelliğimizi kullanarak oluşturulan fotogerçekçi görüntülere "Imagined with AI" etiketlerini uygulayarak yapıyoruz, ancak bunu diğer şirketlerin araçlarıyla oluşturulan içeriklerle de yapabilmek istiyoruz" denildi.

Buna ek olarak Meta, yakında kullanıcıların gerçekçi video mu yoksa yalnızca yapay zeka ile oluşturulmuş ses mi paylaştıklarını açıklamalarını isteyecek.

Bu bilgilerin önceden sağlanmaması, uyarılar ve hatta gönderinin kaldırılması gibi cezalarla sonuçlanabilir.

Sosyal medya devi Meta neden temettü dağıtıyor?

 

Meta hisseleri uçtu

 

Apple, Amazon ve Meta'nın gelirleri yükseldi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)