E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMEB'den yüz yüze eğitim açıklaması---

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması
20 Ocak 2021 - 20:53 www.borsagundem.com

MEB'den yapılan açıklamada "8 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlatılacak" denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne; destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim faaliyetleri konulu resmi yazı gönderdi.

Yazıda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında MEB’e bağlı resmi okulların 8. ve 12. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren tekrar başlatılacağı açıklandı.

Bu kapsamda kurslarda; öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek ve bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalmaları sağlanabilecek. Kurslardaki iş ve işlemler mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülecek ve Kovid-19 salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere ilgi hususlara titizlikle uyulacak.

Türkiye'de bugün 6 bin 435 Kovid-19 vakası tespit edildi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ali 21 Ocak 2021 00:33

  Cafe... Lokanta.. Kapalı...Hafta sonu kapalı... Eeee siz okul açın....Yok artk...Önce aşılama sonra okulla

 • KY20 Ocak 2021 21:29

  Dereyi görmeden paçayı sıvamak

 • Murat 20 Ocak 2021 21:26

  Şurada kaldı 3,4 ay.Kolejler kayıt yapsın diye ne çocuklarımızı nede bizleri riske atın, vebali büyük olur.

 • Okie Dokie20 Ocak 2021 21:21

  Covid-19 yuvaları açılacak virüs tekrar canlanacak. Teşekkürler MEB. Teşekkürler Ziya Selçuk. Bu arada neden yüzyüze eğitim deniyor da mesela omuz omuza eğitim denmiyor? Ya da sırt sırta eğitim?