E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaMcKinsey'den Asya'da borç krizi uyarısı---

McKinsey'den Asya'da borç krizi uyarısı

McKinsey'den Asya'da borç krizi uyarısı
20 Ağustos 2019 - 08:32 www.borsagundem.com

Danışmanlık şirketi McKinsey'e göre Asya'da yeni bir borç krizinin kaygı verici işaretleri var

Danışmanlık şirketi McKinsey, üzerinden geçen 20 yıldan uzun sürenin ardından Asya'da borç krizin yeniden ortaya çıkacağına dair "kaygı verici" işaretler gördüğünü bildirdi.

McKinsey yayınladığı Ağustos ayı raporunda, artan borçluluk, borçların geri ödenmesinde oluşan stres, bankalardaki kırılganlıklar ve göslge bankacılık uygulamalarının şahit oldukları endişelerden bazıları olduğunu vurguladı.

Raporda, "Oluşan baskıların yeni bir krizi tetiklemek için yeterli olup olmayacağını göreceğiz, ancak hükümetler ve işletmelerin potansiyel nedenleri izlemeleri gerekli" ifadelerine yer verildi.

Asya-Pasifik bölgesindeki ülkelerde 23 bin şirketin bilançolarını inceleyen McKinsey, Asya'da şirketlerin çoğunun borç geri ödeme yükümülükleri konusunda "ciddi stres" ile karşı karşıya oldukları
tespitini yaptı. Çin ve Hindistan gibi ülkelerdre bu baskılar 2007 yılından bu yarna artarken, ABD ve Britanya'da düşüyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)