E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu, Bahçeli sorusuna böyle cevap verdi: Şaşırmam efendim---

Kılıçdaroğlu, Bahçeli sorusuna böyle cevap verdi: Şaşırmam efendim

Kılıçdaroğlu, Bahçeli sorusuna böyle cevap verdi: Şaşırmam efendim
09 Eylül 2017 - 22:44 www.borsagundem.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Başkan Yardımcısı" olacağı iddiasına ilişkin, "Daha çok erken. Şaşırmam efendim, niye şaşırayım" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin kuruluşunun 94. yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyon öncesinde, basın mensuplarıyla bir araya geldi ve açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin, "Sizin de 2023 gibi hedefleriniz var mı?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "2035, Merkez Türkiye Projesi'nin uygulandığı bölgede kişi başına düşen milli gelir 25 bin dolar, diğer yerlerde 20 bin dolar olacak ve sosyo-ekonomik gelişimi açısından Türkiye dünyanın ilk 20 ülkesi arasında yer alacak. Hedefimiz bu." dedi.

Siyasetin yarattığı karanlık atmosferin, insanların yarını görme ya da yarını sorgulama şanslarını büyük ölçüde kaybettirdiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Oysa gerginlik olmasa, insanlar oturup konuşabilseler, tartışabilseler, geleceğe yönelik projelerin ne olup olamadığına bakabilseler... Bütün bunların hepsi ne yapar? İnsanda umut yaratır. Sağırlar diyaloğunun bütün coğrafyaya yayıldığı bir ülke konumundayız. Bir grup medya, olduğu gibi iktidarı seslendiriyor ve sadece onlara ait bilgileri veriyor. Diğer haberleri kimse bilmiyor." ifadelerini kullandı.

- "HAYATIN HER ALANINDA REKABET VARDIR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında ABD'de açılan davaya ilişkin açıklamalarının anımsatılması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Hedef alınırız veya alınmayız... Eğer biz Türkiye olarak izlediğimiz iyi bir politika olursa, o iyi politika ile yola çıkarsak, Türkiye'nin çıkarları ile muhatap olduğumuz ülkenin çıkarlarını dengeli bir politika ile örtüştürebilirsek önümüzde hiçbir engel kalmaz. Her ülke diğer ülkeden daha fazla gelişmek ister. Hayatın her alanında rekabet vardır. Başka ülkelerin bize yönelik politikalarını gerekçe göstererek, kendi yetersizliklerini toplumdan kimse gizlemesin. Böyle bir şey olamaz."

Dünyanın rekabet üzerine kurulu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, eğitimin, üniversitelerin, bağımsız ve demokratik anlayışının, özgür düşüncenin geliştirilmesi ve bilimin önünün açılmasıyla diğer ülkelerle rekabet edilebileceğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir bakanının Türkiye'de yargılanmak yerine başka bir ülkede yargılanması utanç verici. Bunu söyledim. Doğru mu? Doğru. Bunlarla ilgili yolsuzluk iddiaları var mı? Var. Deliller var mı? Var. Niçin yargılanmadılar? Yargılanabilirlerdi. Yargılanırlardı. Belki beraat ederlerdi, ellerinde deliller olurdu. O zaman derlerdi ki Amerika'ya, 'Kardeşim bir dakika. Ben bütün bu delillerden yargılandım ve beraat ettim. Siz beni nasıl yargılarsınız.' diyecekti, diyebilecekti. Dosyalar kapatıldı. Niçin? Öyle bir tablo ile karşı karşıyayız ki... Bunlar yurt dışına da çıkamayacaklar. Yarın diyelim mahkum oldular, İnterpol 'Yakalayın' dediği zaman ne olacak? Bence daha olayın arkasında nelerin olduğunu bilmiyoruz. Şimdiden, 'Mahkum oldular', 'Beraat ettiler' gibi bir düşünceyi açıklamak doğru değil. Ortaya deliller konur, yargılamalar yapılır, tanıklar vardır, deliller vardır. Hepsine bakılır, ona göre karar verilir."

- "PİS KOKULARIN OLDUĞU DOĞRU"

Cumhurbaşkanını Erdoğan'ın "Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor." açıklamasının hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Pis kokuların olduğu doğru. Bir bankanın genel müdürü evinde ayakkabı kutusunun içinde 2,5 milyon dolar saklar mı? Bu pis koku değil midir? Rezalettir bu. Siz bunu yargılayacağınız yere aldınız, ne yaptınız? Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyesi yaptınız. İnsaf denen bir şey var. Milletin aklıyla alay etmek demektir bu. Hem diyorsunuz kul hakkı yemeyeceğiz diyorsunuz, hem kul hakkı yiyenleri devletin önemli yerlerine taşıyorsunuz. Kendi bakanı söyledi. 'Ne yaptıysak Erdoğan'ın Başbakanın talimatıyla yaptık.' dedi. Ben söylemedim, bunu kendi bakanı söyledi. Ben söylesem, 'anamuhalefet partisinin lideri kızdığı için bunu söyledi' diyecekler. Senin bakanın, Erdoğan Bayraktar gayet açık, net, üstelik bir televizyonda bunları söyledi. Şimdi biz suçlanıyoruz. Emin olun bunların yatacak yeri yok. Rahmetli babam derdi ki, 'Oğlum sen doğru dur, eğri belasını bulur.' diye. Gerçekten güzel bir söz. Biz doğru duruyoruz, eğri de belasını buluyor gayet açık."

- "ŞAŞIRMAM EFENDİM NİYE ŞAŞIRAYIM"

Bir gazetecinin 2019 yılı seçimlerinde başkan yardımcılığı için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adının geçtiğini anımsatması ve buna şaşırıp, şaşırmadığını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, "Daha çok erken. Şaşırmam efendim. Niye şaşırayım. Anayasa değişikliğinde 'evet' oyu kullanmadılar mı? Evet oyu kullandığına göre tek adam rejimini savunuyor. Tek adam rejiminden de tek adamın yardımcısı olabilir. Niye olmasın." cevabını verdi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (15)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Can 10 Eylül 2017 22:11

  bu zamana kadar ne yaptın, kendine güvenin yok senin, her seçimde taşeron buldun ama yine nafile, bırak artık beceriksiz

 • Hakkettin10 Eylül 2017 17:29

  Hak etmişsindirde ondan küfür etmiştir.

 • UTANMAZ10 Eylül 2017 13:05

  allah size bu iktidarı asla tattırmaz

 • POLİS10 Eylül 2017 12:25

  ARKANDAKİ KİŞİ BİZE NİYE ANKARADA KÜFRETTİ BİR SORARMISIN

 • mehmet yılmaz10 Eylül 2017 11:29

  BAHÇELİ nin fikirleri chpnin kemalı gibi asala ile örtüşmemesinden rahatsız.

 • Zafer MERCAN10 Eylül 2017 10:35

  Gezi parkı olaylarından önce yıllık %4.65 kadar düşen faizler Gezi parkı olaylarından sonra %11 re kadar yükseldi.Gezi parkı olayların destekçisi kimdi CHP Bu CHP Türk halkının yararına hiç bir iş yapmaz.

 • CHP10 Eylül 2017 09:20

  AYNI ĞÖRÜŞTEN DEĞİLSEN İŞE GİREMEZSİN

 • ASKER 10 Eylül 2017 09:18

  İLK ÖNCE BELEDİYELERİNİZDE 09 İLİNDEADALETİ SAĞLA YANDAŞ EMEKLİLERİ DOLDURDU

 • KILIÇ10 Eylül 2017 09:18

  ÖNCELİKLE PKK NIN AÇIK DESTEKÇİSİ OLDUGUNU İTİİRAF ETMELİSİN ÇÜNKÜ İHALARIN GEBERTİGİ TERÖRİST OLUP VATANDAŞ DEGİL SEN İSE TÖRİSİSTE SAHİP ÇKIYORSAN .

 • ASKER10 Eylül 2017 09:16

  olmasada olur

 • Adalet için CHP10 Eylül 2017 09:12

  Sn.Kılıçdaroğlu doğruları söylemeye devam ediyor.Bir gün mutlaka anlayacaksınız lâkin iş işten geçmeden uyanmak lazım.CHP nin yıllardır devlette kadrolaşma uyarılarını ciddiye almayan sağ iktidarlar şimdi faturasını millete ödetiyor.ATATÜRK ilkeleri ve onu uygulayacak olan CHP politikaları ile ülkemiz aydınlığa kavuşmuş olacaktır.

 • ğezici10 Eylül 2017 08:45

  alnımdan öpmüştün

 • Can10 Eylül 2017 08:05

  Sen Bahçeli'nin kılı olamazsın, HDP destekçisi, Tunceli'de SIHA ile öldürülen teröristlere adamların demediğini bırakmadı, alayınız yandaşsınız

 • Sdk 10 Eylül 2017 03:56

  Hadi bahçeli başkan yardımcısı olsun sen ne olacaksın söylesene basiretsiz adam... Ufku yokki chpyede böylesi yakışır 94 yıldır seçim kazanamamış Ecevit darbelerle gelmiş bi 94 daha geçsin kazanamaz.. Seçmene 1 balya Atatürk at oyları kap icraat sıfır

 • Heyhattt09 Eylül 2017 23:32

  Hey gidi gafil hey ... 7 haziran sonrası senin hdp li , olmalı destekli hükümet içinde hem de DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK TEKLİFİNİ reddeden Sn Bahçeli'yi anlaman , fetöcü pkklı hainlerin hatalarını idrak edip pişman olmalarından daha zor ve hatta imkansız ... Ve kaldı ki sayın Bahçeli'nin vatan millet devlet ve ebed mefkûresini ve aşkını bilebilmen ise - idrak kelimesini burda kullanamam - namütenahi münhaldir vesselam ...