E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıKapanış seviyesine dikkat!---

Kapanış seviyesine dikkat!

Kapanış seviyesine dikkat!
22 Ocak 2021 - 09:20 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

TCMB dünkü toplantısında beklentilerle uyumlu olarak faiz oranlarında değişikliğe gitmedi. Karar metninde yer alan güçlü ifadeler sıkı duruşun korunacağına ilişkin beklentileri ve TL’yi destekledi. ABD Başkanı Biden’ın atacağı adımlar piyasalar tarafından izlenirken, salgın kaynaklı endişeler aşağı yönlü risk oluşturmaya devam ediyor. Bugün küresel çapta öncü PMI rakamları ile yurt içinde
S&P’nin not değerlendirmesi takip edilecek.

BIST-100 Güne Başlangıç

Önceki gün teşvik paketi beklentilerinin güç kazanmasına bağlı olarak yükselişlerin izlendiği küresel hisse piyasalarında salgın kaynaklı endişeler risk ve baskı unsuru olmaya devam ediyor. Güne yükselişle başlayan BIST-100 Endeksi son dönemde güçlü yükseliş kaydeden sektörlerdeki düzeltme hareketi nedeniyle günü %1,13’lük kayıpla 1.151,57 puandan tamamladı. ABD borsaları günü karışık kapanışlarla tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah hafif satıcılı bir seyir izleniyor. Asya piyasalarında genel olarak kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,36– 7,37 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 7,37’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

BIST 100 son günlerdeki kararız görünümün ardından dün satıcılı bir seyir izledi. Güne pozitif başlayan endeks açılıştan sonra yukarı gitmekte zorlandı ve günün ikinci bölümünde gelen satışlarla günün en düşük seviyesinden kaparak negatif bir görünüm oluşturdu. Son iki buçuk aydır devam eden ve geçtiğimiz hafta da test edilen yükselen trendimiz bugün itibari ile 1.538 seviyesinde bulunuyor. Bu trendin altına sarkılması teknik görünümün daha da bozulmasına neden olacaktır. Buranın altında olacak bir kapanış gelecek hafta için de negatif bir işaret oluşturacaktır. Yukarıda ise son dönemde görülen zirveler güçlü dirençler olmaya başladı. Bu kapsamda son zirvelerin bulunduğu 1.568 ve 1.582 izlediğimiz güçlü direnç seviyeleri olacak.

Günün önemli şirket haberleri 22/01/2021

Sinpaş GYO ve Tektu sorusu

Piyasada hafif satıcılı bir başlangıç bekleniyor

Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Selim22 Ocak 2021 09:36

    20 ocak a kadar ısrarla borsa düşmez demiştim sürekli malda kalıp longtan kazanmıştık. Dün faiz artmayınca nakite geçip shorta başladım. Birazda satış tarafına geçelim.

  • madalya mı takalım22 Ocak 2021 14:00

    La bi bitmediniz.