E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiIMF Başkanı'ndan ticaret savaşı uyarısı---

IMF Başkanı'ndan ticaret savaşı uyarısı

IMF Başkanı'ndan ticaret savaşı uyarısı
11 Mayıs 2020 - 08:08 www.borsagundem.com

IMF Başkanı Georgieva, global ekonomik tahminlerin aşağı yönlü revize edilebileceği sinyali verdi. Georgieva, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının salgından toparlanmayı zayıflatabileceği uyarısı yaptı

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, cuma günü düzenlenen online konferansta konuştu. Georgieva, son dönemde birçok ülkeden gelen ekonomik verilerin IMF'in 2020 yılında global ekonominin yüzde 3 daralacağı yönündeki kötümser tahmininin altına gelmekte olduklarını ifade etti.

"Salgına tıbbi bir çözümün olmadığı ortamda, bazı ekonomiler için daha olumsuz senaryolar gerçekleşebilir" diye konuşan Georgieva, "Virüsün davranışının bilinmiyor ve bu projeksiyon için ufku
gölgeliyor" dedi. 

Georgieva, ABD ile Çin arasında ticaret savaşının korona virüs salgınından toparlanmayı zayıflatabileceği uyarısında da bulundu.

Georgieva konuşmasında, korumacılığa geri dönüşün global toparlanma için görünümü zayıflatabileceği uyarısında da bulundu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)