E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİmamoğlu'ndan Yıldırım'a mağduriyet eleştirisi---

İmamoğlu'ndan Yıldırım'a mağduriyet eleştirisi

İmamoğlu'ndan Yıldırım'a mağduriyet eleştirisi
10 Mayıs 2019 - 15:24 www.borsagundem.com

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet Camii'nde Cuma namazı çıkışı açıklama yaptı. İmamoğlu’na CHP’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de eşlik etti.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları:

FUAR AÇIKLAMASI

Büyükşehirin bürokratlarına inanarak masaya çağırdık. Yaklaşık 20 kişi toplantı yaptık. Emniyet, itfaiye açısından Sultanahmet’te kitap fuarının yapılmasının uygun olmadığı söylendi. “Siz öyle karar verdiyseniz devam edin” dedik. Sonra medyaya yansıyınca aradık, pazartesi gelemeyeceklerini söyleyip cumaya atmışlardı. O arada da malum karar alındı. Bizim öyle bir derdimiz olmaz. Ben vali beye de çağrı yaptım. Orada emanetçi olarak duruyorlar. Ben İstanbul’un seçilmiş başkanı olarak buradayım. Genel sekreter yardımcıları acaba ona nasıl bir bilgi verdi. Merak ediyorum.

"BELKİ ADAY OLMAKLA MAĞDUR OLMUŞ"

Bir daha karşılaştığınızda sorun acaba kendi söylediklerine inanıyor mu? Neyin gasbı? Millet görüyor. Kendisi de inanmıyor. Mağduriyet meselesi de şöyle, belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir.

"24 HAZİRAN’DA DÖNDÜĞÜMÜZDE GEREĞİNİ YAPACAĞIZ"

Zaten oradaki bürokraside hak etmeden orada bulunan benim prensibim olan 16 milyona hizmet etmek değil de bir kişiye, bazı insanlara görev yapanlar vardır. Doğrudur. Bunları takip ediyoruz. 24 Haziran’da döndüğümüzde bunların gereğini yapacağız, hiç kuşkuları olmasın.

Kişiye göre stratejim yok. Benim Kürt vatandaşı benim kardeşim, AK Parti’ye oy vermiş benim yine kardeşim.

CHP olarak kampanya başlatıldı. Yasal serbestliği var. Verdiğimiz süreç demokrasi mücadelesi. Herkesin katkı göstermesi benim için çok değerli. Destek verenler de vermeyenlere de teşekkür ederim. İlgi olduğunu görüyorum. Ben 10 yıldır iftarımı halkla yapıyorum. Önümüzdeki günlerde KKTC’ye gideceğim.

İşimiz kolay bizim rakibimizle işimiz yok. Bizim muhattabımız 16 milyon. Kucaklaşacağız, buluşacağız. İyi bir yönetimin İstanbul’a layık olduğunu İstanbullulara göstereceğiz

Muharrem İnce’nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar ise şu şekilde:

YSK seçimi iptal etmedi, kendini iptal etti. Ampulün üstüne, ortasına bastı falan bunların hepsi boş tartışmalar. Bu seçimde şaibe yoktur. Şaibe YSK’dadır.

Meseleyi CHP meselesi olarak görmeyen 82 milyon kişinin buna destek olacağını görüyorum. Mutlu bir Türkiye, kardeşçe yaşadığı Türkiye’yi kurabilmemiz için 23 Haziran’da İmamoğlu’nu açık ara farkla seçtirmemiz lazım.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.