E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİmamoğlu, cuma namazında Erdoğan ile ne konuştuğunu açıkladı---

İmamoğlu, cuma namazında Erdoğan ile ne konuştuğunu açıkladı

İmamoğlu, cuma namazında Erdoğan ile ne konuştuğunu açıkladı
06 Ocak 2020 - 15:50 www.borsagundem.com

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yan yana namaz kıldığı gün konuşulanlara ve o günkü talebine ilişkin açıklamada bulundu

Karar gazetesinden Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'a konuşan İmamoğlu, "Yakın zamanda Cuma Namazı’nda da karşılaştınız, bu (randevu) talebinizi yüz yüze yeniden ilettiniz mi?" sorusuna yanıt verdi.

Erdoğan ile Eylül ayındaki karşılaşmalarında randevu talebini yinelediğini vurgulayan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Cuma Namazı’nda karşılaştık evet, orada talebimi ilettim yeniden. Şunu da söyledim. Hatırlarsanız biz Eylül ayında 30 belediye olarak davet edilmiştik. Davet edildiğimiz o toplantıda da bir karar verildi. Kanunla ilgili çalışmalara çağrılacaksınız denildi. Bu benim talebimdi. Bunu kabul etti. Teşekkür de ettim kendisine.. Bizim CHP belediye başkanları olarak da üç ismi de kendisi sıraladı. Biz vermedik isimleri. Mansur Yavaş, Yılmaz Büyükerşen ve Ekrem İmamoğlu diye kendisi ifade etti. Ben camide hem onu sordum hem de bu toplantının gerçekleşmediğini ifade ettim."

Erdoğan'ın kendisine "Toplantıyla ilgili bu hafta dönecekler size, bu hafta arayacaklar sizi" dediğini aktaran İmamoğlu, "Ama o bir hafta gelmedi henüz. Yani bu Cuma, kaç oldu bilmiyorum ama henüz o bir hafta gelmedi. Randevu konusuna hiçbir şey söylemedi" diye konuştu.

'En büyük PR seçimi iptal etmeleri'

İmamoğlu, "Sizinle ilgili şöyle bir eleştiri var, duymuşsunuzdur mutlaka. Çok fazla PR yaptığınız ve çok fazla genel siyasete oynadığınız, 2023 seçimlerine doğru hazırlık yaptığınız ve bu yüzden belediyeye çok fazla konsantre olmadığınız yönünde. Ne diyorsunuz buna?" sorusuna işe şöyle cevap verdi:

"PR yaptığımız konusunda bunu söyleyen özellikle AK partililer haklı. Ama en büyük PR 6 Mayıs’ta seçimi iptal etmeleridir. Toplum haklılığımızı, becerilerimizi ve de iletişim gücümüzü daha çok hissetmiştir. 6 Mayıs ile 23 Haziran arası, bu ülkenin demokrasi değerleri adına kınadığım bu süreç aslında bir nevi bizim lehimize dönmüştür. PR bir tek orda vardır. Seçildiğim an itibariyle tümüyle İstanbul konularıyla ilgileniyorum. Bu eleştiriyi yapan herkesi de şöyle keyifle iyi bir İstanbul Belediye Başkanı izlemeye davet ediyorum. Başka bir derdimiz yok."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Her şeyi yazılı yapmanda fayda var.06 Ocak 2020 20:31

    Görüşme talebi bir kere olur.Bu neyin ısrarı.Yüz kere görüşsen,zaten bir tek dediğini yapmayacak.