E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİHA'lar için kritik geri sayım---

İHA'lar için kritik geri sayım

İHA'lar için kritik geri sayım
12 Eylül 2020 - 21:40 www.borsagundem.com

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Delici ve parçacık etkili olarak iki farklı harp başlığı olacak 145 kiloluk Minyatür Bombayı, İHA'larımıza da entegre etmeyi hedefliyoruz" dedi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Delici ve parçacık etkili olarak iki farklı harp başlığı olacak 145 kiloluk Minyatür Bombayı, İHA'larımıza da entegre etmeyi hedefliyoruz" dedi.

Savunma Sanayii Başkanı Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Minyatür Bombanın atışlı testlerinin sürdüğünü bildirdi. Demir, "Geliştirilen çoklu taşıma salanıyla bir F-16 kanadında 4 bomba taşınabilecek. Delici ve parçacık etkili olarak iki farklı harp başlığı olacak 145 kiloluk Minyatür Bombayı, İHA'larımıza da entegre etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

TEK SORTİDE 8 FARKLI HEDTEFE SALDIRI

Minyatür Bomba, Çoklu Taşıma Salanı ile uçağın bir istasyonunda 4 adet taşınabiliyor, tek sortide 8 farklı hedefe saldırıya imkân veriyor. Açılır kanatları ile 55 NM menzildeki hedeflere karşı etkin olan Minyatür Bomba, delici burun yapısı ile güçlendirilmiş betonu delebiliyor, hassas vuruş yeteneği ile de çevreye daha az hasar verme özelliğine sahip.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • bir13 Eylül 2020 10:51

  Saatte 200 km uçan ile saatte 1400 km uçan kuşu kıyaslıyor bazı mallar Ha kötümü değil eline sadece tabanca tüfek olan teröriste karşı kullanırsın çok faydalı olur tabiki

 • AhmetK13 Eylül 2020 12:18

  Suriyede kac adet rus savunma sistem bataryasını ortadan kaldırdıgını izledin mi? Tabiki 5. Nesil ucaklarla mukayese edilmez bu kadar kucumsemekte en basıt ifadeyle cehalettır.

 • nn13 Eylül 2020 09:31

  5 nesil uçak almayan gelmeyen üretmeyen komşularımız bakıldığından ırak ve suriye ile eşdeğeriz. acilen 5 nesil uçak lazım. 4 nesil uçaklar, 5 nesil uçaklar karşısında 2 dunya savaşındaki "jet motorlu nazi uçaklarının, pırpır pervaneli uçaklarla " gökyüzünde it dalaşı gibi kalıyor. ABd f16 ları insansız hava aracına çevirmiş ve uzaktan kumandalı uçurarak test ve tatbikatlarda eğitim amaçlı kullanıyor... Biraz bilgi, sonra övgü, 5 nesil olmasan yapılanlar etkisiz. strateji oyunlarında ÇAĞ ATLAMA vardır, bulunduğun çağda en modern iyi ağaçtan ok yapsanda, ateşli silah ve baturu kullanan en ilkel kabile bile seni yok eder... yaa...

 • Mehmet12 Eylül 2020 23:31

  Bravo ! Bu özellik ucak gemilerinin can düşmanıdır. . Böylelikle ucak gemilerinin devri kapanmış demektir

 • ?13 Eylül 2020 09:25

  ne alaka ? ömründe deniz gördün mü? uçak gördün mü ? gemi gördün mü ? denizde yüzdün mü? uçağa binip uçtun mu? uçak gemisi gördün mü ? : ))) Güzel tespit harikasın... Umarım senin gibi zeki değerlerimiz  ülkemizde her daim kalır. Yurt dışına beyin göçü olmaz. Zorlu şu günlerde espri yağacak insanda lazım. Eğlenelim :D

 • Her şey hisse fiyatıyla12 Eylül 2020 22:47

  Borsa zamanlama işi yanlış yerden alıyorsun yazıyorsun.zaten yanlış yerden alan yatırımcı .senin gibiler 

 • Yanlış zamanda yatırım yaptik12 Eylül 2020 22:11

  Yapıyorda ne oluyor Aselsan hissesi 3 yıldır yerlerde sürünüyor

 • Vb12 Eylül 2020 22:46

  bu haberin altına bu yorum ,  fışkıran birşey var ama zeka değil

 • MELİS MARMARİSLİ12 Eylül 2020 22:01

  Muhalefetten de böyle seyler duymak ister idik.fakat  gündemimizi boş şeylerle doldurmaktadırlar.güçlü muhalefet ve liderlerine bu ülkenin ihtiyacı var.

 • AhmetK13 Eylül 2020 12:15

  Arkadası eleştiren kendini super zeka sanan hainler, adam eleştirmemelerini ve destek olmarından bahsetmus. Hani oy verdıklerınız, iha’ya ne gerek var, insanlık sucu falan diyor ya. Yada hastane yolu bşle yapmıyor ya. Bu salyalı yorumlarınızı onları da eleştşrmek içğn yapsanız keşke.

 • haha13 Eylül 2020 09:27

  İmamoğlu uçak gemisi yapıyor, İzmir büyük şehir belediyeside  marsa insansız keşif uçağı gönderiyor... tunceli belediyesi gönderdiği milli uydu ile tuncelide bütün kanallar tek frenaksdan yayınlanacak. eskieşhirbelediyesi yeni geliştiridği insansız hava acı ile ülkeler arası yolculuga başlıyor... devletle büyük şehirciliği birbirinden ayıramaman çok eğlenceli : )) iyi varsın....

 • Yatırım Hesap13 Eylül 2020 05:42

  muhalefet devlet kurumlarini mi yonetiyor da boyle seyler aciklasin, mal!

 • BORSACI12 Eylül 2020 21:56

  İÇİMİZDE HAYİN DIŞARDA DÜŞMAN ÇOK BU SEBEPLE BU CENNET VATANA GÖZ DİKEN HAYİNLERİ PİŞMAN EDECEK EN ETKİLİ SİLAHLAR ÜRETİLMELİ EMEGİ GEÇEN HERKESE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.