E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİçişleri Bakanlığı'ndan bayram açıklaması---

İçişleri Bakanlığı'ndan bayram açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan bayram açıklaması
11 Mayıs 2021 - 10:52 www.borsagundem.com

İçişleri Bakanlığı, bayram süresince yurt genelinde yoğun şekilde salgın denetimi gerçekleştirileceğini açıkladı.

Korona virüs tedbirleri kapsamındaki denetimler tüm hızıyla devam ediyor. Şehirlerarası yollar üzerinde kolluk kuvvetlerince 1167 yol kontrol noktası oluşturuldu. Bu yol kontrol noktalarında 16 bin 669 kolluk personeli görev yapacak.

Yol kontrol noktalarında görevli kolluk personelince özel araç veya toplu taşıma araçlarıyla şehirlerarası seyahat edenlerin “seyahat izin belgeleri” tek tek kontrol edilecek ve seyahat izin belgesi olmadan şehirlerarası seyahat edenlerin tespiti halinde gerekli idari yaptırımlar uygulanacak.

Çalışma izni belgesi kontrol edilecek

Denetimler çerçevesinde; gerek şehir içi kontrol noktaları gerekse devriye ekipleriyle etkin bir denetim gerçekleştirilecek.

Şehir içi cadde ve sokaklarda kolluk kuvvetlerince oluşturulan toplam 6 bin 84 kontrol noktasında 79 bin 279 kamu personeli görev yapacak. Denetimlerde geçerli bir muafiyetin var olup olmadığı, çalışma izni görev belgesi kontrolü ile dışarıda bulunulan durumun muafiyet nedeni, zamanı ve güzergahı ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilecek.

Ramazan Bayramı'nı da içine alan süre boyunca şehirlerarası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasına dair yürütülen denetimlerde toplam 7 bin 251 kontrol noktasında 95 bin 948 kolluk personeli görev alacak.

Her gün ortalama 78 bin 230 kolluk personeli görev alacak

Bu dönemde ayrıca kolluk kuvvetlerince yaya ve motorize devriye hizmetlerine ağırlık verilerek sokağa çıkma kısıtlamasına dair denetimlere aralıksız 7/24 esasına göre devam edilecek.

Her gün ortalama 13 bin 938 yaya/motorize devriye ekibinde 78 bin 230 kolluk personeli sokağa çıkma kısıtlaması tedbirine dair denetim faaliyetlerinde görev alacak.

Salgın denetim ekiplerince de tam kapanma dönemi sonuna kadar işyeri denetimleri tam kapasiteyle sürdürülecek.  

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Rt11 Mayıs 2021 11:43

  Devlet garibana ceza yazmak için yarışıyor çalışan işyerleri kalabalık bir çok bölgeden gelip aynı yerde bulunuyorlar onlar koranayı gezdiriyor vatandaş 2 saat dışarı çıkıyor hemen ceza

 • Ahmet 11 Mayıs 2021 11:48

  Allah korkusu adalet kanun olmayınca sonuç bu maalesef...

 • ersan11 Mayıs 2021 11:19

  kışın  bu uygulamayı neden yapmadınız kongurelerın faturasını halka kestınız.simdı yasak hemserım dıyorsun uz 

 • Hehe11 Mayıs 2021 11:18

  Kongreler yapilirken ki gibimi

 • mesut kaya11 Mayıs 2021 11:10

  Haber özeti. Bayramda izni olmayan dışarı çıkmasın CEZAYI KESERİZ. Hiçbir şey eskisi gibi olamayacak.

 • Vatandaş11 Mayıs 2021 11:08

  İçişleri bakanlığı İsrail protestolarını denetliyor mu? Dün kaç kişiye ceza yazıldı? Yasak olmasına rağmen farklı şehirlerde binlerce insan ya yürüdü yada araç konvoyu yaptı. Kaç kişiye ceza kesildi bunu öğrenmek istiyorum?

 • Vatandaş11 Mayıs 2021 16:45

  İçimizdeki İsrailli babandır. Ben Türkiye cumhuriyetinin ülkesini seven öz türk vatandaşıyım. Arap sevici değilim. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı dışında kimse umrumda değil. Bunca insan evinde otururken, bunca insana dışarda cezai işlem uygulanırken hiçkimsenin türk vatandaşlarını kurallara uymayarak tehlikeye atmasını kabul edemem.

 • FİLİSTİN11 Mayıs 2021 15:56

  İÇİMİZDEKİ İSRAİLLİLER KONUŞTU