E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 07/01/2022---

Günün önemli şirket haberleri 07/01/2022

Günün önemli şirket haberleri 07/01/2022
07 Ocak 2022 - 08:50 www.borsagundem.com

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#ASUZU #DMSAS #PRKAB - Şirketlerin üyesi bulunduğu MESS İşveren Sendikası ile şirket işçileri için Toplu İş Sözleşmesi yapmaya yetkili Birleşik Metal İş Sendikası arasında yürütülen yeni dönem Toplu iş Sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine, işçi sendikasının şirketlerinde içinde bulunduğu işyerlerinde 18 Ocak’ta greve çıkma kararı alındığı açıklandı.

#ATATP - 7,5 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası yapıldığı açıklandı.

#BAYRK - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#BASCM #KONYA - ÇEİS ile Türkiye Çimse - İş Sendikası arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 3. toplantısının yapıldığı açıklandı

#BRKO -o Şirketin üretim tesisisin en yüksek olan makinesinin bakımlarının tamamlandığı, gayri faal olan makinenin yapılan bakımı ardında, ana iplik tedarikçisi olan Gürteks İplik’den satın alınan 32 palet iplik ile de üç aylık üretimi tam kapasite ile garanti altına alındığı, dokuma tezgahının %30 kapasite ile çalışma modelinden %100 tam kapasiteli çalışma modeline dönüştürüldüğü açıklandı.
o Avrupa'nın ev tekstili sektöründen bir perakende firma ile anlaşma sağlanarak 10 yıldır gerçekleşemeyen ihracat çalışmalarına tekrar başlandığı açıklandı.

#EKGYO - Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen 673,4 milyon TL bedelli İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3472/1 Parsel İnşaatı İşi sözleşmesinin, Yüklenici Maksem Yapı ile imzalandığı açıklandı.

#INFO - Gaziantep İrtibat Bürosu açılması talebiyle yapılan başvuru SPK tarafından olumlu karşılandı.

#GLYHO - 2021 yılında Covid-19'dan en çok etkilenen liman işletmeciliği ve gayrimenkul iş kolları dışındaki şirket iştiraklerinin beklentiler ile paralel veya beklentilerin üzerinde performans gösterdiği açıklandı.

#GOODY - Adapazarı ve İzmit Fabrikalarına 2022 - 2024 yılları arasında 18 milyon dolara varan yatırım yapılmasına, yatırım teşfiğinden faydalanmak üzere çalışmaların sürdürülmesine karar verildiği açıklandı.

#HALKB - 63 gün vadeli 569 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#HLGYO - 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#HUBVC - 49.850 dolar bedelle Wisboo Holding’e ortak olunmasına karar verildiği açıklandı.

#HURGZ - SPK tarafından Şirketin sermayesinin %77,67’sine karşılık gelen payların Mayıs 2018’de Demirören Medya tarafından devralınması nedeniyle doğan zorunlu pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmesi kapsamında zorunlu pay alım teklifinin pay başına 0,54316 dolar üzerinden pay alım teklifi yükümlülüğünü doğuran pay devir tarihindeki TCMB tarafından açıklanan döviz alış kuru ile pay alım teklifinin başlayacağı günden önceki iş günü TCMB tarafından açıklanan döviz alış kurundan yüksek olanı kullanılarak hesaplanan tutarın TL karşılığının belirlendiği, Ağustos 2018 tarihi itibariyle HURGZ’de pay sahibi olan yatırımcıların anılan tarihte sahip olduğu paylardan, pay alım teklifi tarihi itibariyle portföylerinde tutmaya devam ettikleri kısmın pay alım teklifine konu edilebilmesine karar verildiği açıklandı.

#KARSN - Şirketin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu otobüs ihalesi için KİK kararına karşı yürütmeyi durdurma talepli olarak iptal davası açtığının açıklanması ve iptal davasının reddine karar verilmesi ile karara karşı gerekli yollara başvurulacağının açıklanması sonrasında KİK kararına karşı açılan davada kararın yürütmesinin durdurulmasına karar verildiği ve KİK kararının ilgili kısmının iptaline karar verildiği açıklandı.

#MMCAS - Şirket unvanının Vizyon Yatırım Holding A.Ş. olarak değiştirilmesine yönelik esas sözleşme tadili başvurusu SPK tarafından olumlu karşılandı.

#IDGYO - Şirket portföyünde bulunan İstanbul Şile’de yer alan 9 adet bağımsız bölümün kiralanması için kurumsal yatırımcılarla görüşmelere başlandığı açıklandı.

#QNBFL - 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#PEKGY - Şirketin İngiltere'de bulunan 5.787 m 2 ’lik arsanın imar şartı ile 4,3 milyon sterline satın alınması ile ilgili olarak Peker Skyline ile gayrimenkul alım sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#TAVHL - Şirketin Türkiye'de işlettiği 5 havalimanında 2021 yılında 2020 yılına göre iç hat yolcu sayısı %41,8, dış hat yolcu sayısı %142,6, toplamda %82,2 artış gösterdi.

#THYAO - Kazakistan'a yapılan uçuşların 9 Ocak'a kadar iptal edildiği açıklandı.

#TDGYO - Genel Müdür Vekili görevini yürüten Tahsin Uçardağ'ın Genel Müdür Vekili görevinin 28 Şubat’a kadar uzatıldığı açıklandı.

#TMSN - Şirketin ticari faaliyetleri ve yatırımlarında oluşabilecek finansman ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla Konya Fabrika Taşınmazının 420 milyon TL bedelle HALKB’ye ipotek ettirildiği açıklandı. 

PAY ALIM / SATIM

#BIMAS - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 69,01 TL ortalama fiyattan geri alındı.

#IDEAS - Sarp Yalçınkaya tarafından 80.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,63’e yükseldi.

#ISSEN #ISBIR - ISBIR tarafından 14,20 TL fiyattan 2.000.000 adet ISSEN payı alınırken, ISBIR’ın ISSEN’deki payı %77,96’ya yükseldi.

#INDES #AGESA - AGESA tarafından 6,93 TL fiyattan 1.638.410 adet INDES payı satılırken, AGESA’nın INDES’teki payı %4,28’e geriledi.

#KRSTL - Ali Büyükdağ tarafından 2,95 - 3,10 fiyat aralığından 6.849.024 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %10,03’e yükseldi.

#KUYAS - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 125.000 adet pay 5,06 - 5,12 TL fiyat aralığından geri alındı.

#NATEN - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 52.715 adet pay 45,00 - 46,36 TL fiyat aralığından geri alındı.

#SAHOL - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 250.000 adet pay 14,55 - 14,61 TL fiyat aralığından geri alındı.

SERMAYE ARTIRIM

#BRMEN - Şirket sermayesinin 16,4 milyon TL’den %69,35 oranında tahsisli olarak 11,4 milyon TL artışla 27,8 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#VAKFN - Şirket sermayesinin 250 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 250 milyon TL nakden artışla 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 529.123 adet pay Borsa Birincil Piyasa’da satılarak sermaye artırımı tamamlandı.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Birlik Mensucat'ın tahsisli sermaye artırımına şartlı onay

 

Hürriyet hisselerinde çağrı fiyatı belirlendi

 

MMC Sanayi isim değiştiriyor

 

SPK, 90'dan fazla izinsiz foreks sitesine erişimi engelleyecek

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Sinan yavuz09 Ocak 2022 09:39

  Bistte küçük yatırımcı korunmak ise patronların,speklerin oyuncağı olursa dolarıda altınıda.... durduramazsın.ah vah edersin ABD nin,ab nin makarası olursun.sevgili cumhurbaşkanım buna da el atman gerekiyor.senin yanında hiç kafası çalışan biri yokmu.bu iş memleket meselesi.ülkemizi namerde muhtaç ediyorlar

 • Uzay08 Ocak 2022 21:50

  Bugün Türkiye Borsamızda kâr edip hisse senetleri berbat bir halde olan sahip çıkılmayan bir sürü şirket var.Örnekler Avod Kalkınma Bankası Bizim Marketleri Karfur Marketleri maalesef patronlar hep ben kazanayım yatırımcı hiç kazanmasın diyen zihniyetler bugün Develerin Kalkınma Bankası 3 yıla yakın inşaları sağlam soydular.Devletin bankasına güvenilmeyecekse insanlar kime güvenecek.Kalkınma Bankası Genel Müdürü ve Hazine Bakanlığı ne iş yaparlar.Spk bu haksızlıklara bu soygunlara artık dur demenin vakti gelmedi mi.

 • Zek07 Ocak 2022 15:59

  Tek kelime yol geçen hanı herşey memleket meselesi traş malı kapan kapana haram işi helale dönüştürüldü yolunu bulabilirsen bedava şirket sahibi olursun ah emmi ah ol adı Bi emmi miz

 • Aotlu07 Ocak 2022 12:45

  Info bukadar aciz bikatmısınsen

 • Alpertunga07 Ocak 2022 10:35

  iş bankası iştiraklerinde alım açıklıyor maşallah hisseleri hep aşağıda.ünlü den çakıyor bizde kerizi nasılsa.