E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemFransız komedyen, Erdoğan'dan sığınma talebinde bulundu---

Fransız komedyen, Erdoğan'dan sığınma talebinde bulundu

Fransız komedyen, Erdoğan'dan sığınma talebinde bulundu
04 Mayıs 2021 - 00:01 www.borsagundem.com

Fransız komedyen Dieudonne M'bala, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup göndererek siyasi sığınma talebinde bulundu

"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açık mektup" başlıklı mektup, Fransızca ve Türkçe olarak sunuldu.

Mektupta, İsrail'in Filistin topraklarını sömürgeleştirmesini kınayan bir skecin ardından 20 yıldır sistematik olarak karalama, şantaj ve dışlanmaya maruz bırakıldığını kaydeden M'bala, şunları kaydetti:

"BANKA HESABI BİLE AÇAMIYORUM"

"Son yıllarda ailemin ve mesleki çevremin sürekli maruz kaldığı baskı ve tehditler aile hayatımı ve işimi mahvetti, çocuklarımdan biri ağır hastalandı, artık ülkemde çalışamıyorum, şovlarım yasaklanıyor, skeçlerim için cezalandırılıyorum, sayısız vergi incelemesi ve tahliye işlemlerinden geçtim, artık tiyatro kiralayamıyorum, banka hesabı bile açamıyorum.

Yaşamak benim için imkansız hale geldi. 2019'da bir ırkçı, cipiyle üstüme geldi. Adalet bunu özel mülkiyete saldırı olarak değerlendirdi oysa ki Fransa'nın her yerinde, bir kişi insanları ezmek için araba veya kamyon kullandığında, cinayete teşebbüsten soruşturma açılır ve şoför cezaevine sevk edilir. Çocuklarımı da hedef alan ölüm tehditleri alıyorum, insanlar bana yönelik cinayet planlarını televizyonda yüzleri açık ifade ediyorlar.

30 yılı aşkın süredir güldürdüğüm Fransızları ve insanları çok seviyorum. Ancak ülkemde eşitlik tutkusu olan bazı yöneticilerin tüm vatandaşlara eşit davranmadıklarını ve siyahilere her zaman ayrımcı bir tutum sergilediklerini görüyorum. Bugün, artık Fransa'da kendimi güvende hissetmiyorum, fiziksel bütünlüğüm ve hayatım tehdit altında olduğu için kaygılanıyorum.

TÜRKİYE'DE HUZUR İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUM

Yakın zamanda, Türkiye’nin kendi milletine karşı alenen her türlü aşağılamayı yasaklayacak ve cezalandıracak kadar bir hukuk devleti olduğunu keşfettim. Son aylarda Türkiye'yi birkaç kez ziyaret ettim. Yaşadığım dinlenme ve misafirperverlik duygusu ruhumu canlandırdı ve bana ilham verdi. Halkınızın yaşadıklarına birebir tanık oldum. Özellikle Türk erkek ve kadınlarının jestleri ve bakışlarından etkilenerek, içlerinde doğuştan gelen derin bir onur ve saygı duygusu gördüm. Bugün bu dünyada insanların aradığı tek şey onur ve saygı.

Bu nedenlerden ötürü, yüksek makamınızdan, ülkeniz olan Türkiye'de kabul edilip ve siyasi sığınma talebinde bulunarak, buraya yerleşip ve burada huzur içinde yaşamak istiyorum. Sayın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, en yüksek saygı ve sevgi duygularımın teminatını kabul etmenizi arz ederim."

Erdoğan bayram müjdelerini, art arda sıraladı

 

Türk Karate Milli Takımı, Lizbon'da birinci oldu

 

Vaka sayısında düşüş sürüyor: 24 bin 733 yeni vaka

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • acacu04 Mayıs 2021 10:23

  Siyasi sığınma talebine ne gerek var? Atla gel abi, memleket kevgire döndü zaten, giren çıkan belli değil. Kimse seni fark etmez bile, yaşar gidersin.

 • Oğuz04 Mayıs 2021 09:32

  oooo bizim içimizde israilli ışıklı uzay adamları olan aydınlarda seni eleştirmiş bunlardan buradada çok gelirsen dikkat et israilliden daha çok israillidir bunlar (6) 

 • turan04 Mayıs 2021 08:38

  defol doğduğun topraklara git bu ülke şehit kanlarıyla alınmıtır. Buraya gelince kendini bir bk zannedersin milleti dövmeye kalkarsın Türk ün ekmeğini yiyen hainliğe başlar nedense Türkiye Türklerin Türk te bu ülke için savaşan herkese denir

 • Bika04 Mayıs 2021 08:10

  Fransa'da yaşamaktan memnun değilse, Afrika'daki ata vatanına dönsün. Suç dosyası kabarık.

 • Arif gsli04 Mayıs 2021 06:08

  Kesin afrika kökenli, fransa vatandaşlığı seçmiş biri sanırım. İlla aleni kötülük mü yapmaları gerek. Geç farketmişsin. BU DÜNYADA TEK ASİL IRK VARDIR. herkese kucak açan Irk. Oda Türk milleti. Hz peygamberden gelir bu YÜCE gönüllülüğümüz.

 • Mehmet04 Mayıs 2021 04:21

  Jerar depardiyö de Rusya ya sığındı. Özgürlükler sinirli olmalı. Sınıf ve ayrıcalık olmamalı. Fransa işte bu. . Göründüğü gibi değil.

 • ase5304 Mayıs 2021 01:12

  gönlümüz herkese açık, bu ülkeye ihanet edilmedikten sonra

 • Kürşad04 Mayıs 2021 00:18

  Araştırılmalı, söyledilerini gerçekten Fransa'da yaşamışsa değerlendirmek gerek.