E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizFaiz kararı sonrası doların hareketleri borsada yönü belirleyecek---

Faiz kararı sonrası doların hareketleri borsada yönü belirleyecek

Faiz kararı sonrası doların hareketleri borsada yönü belirleyecek
25 Temmuz 2019 - 09:24 www.borsagundem.com

Faiz kararı sonrası kurlarda stabil görünüm korunabilir ya da olası yukarı yönlü hareketler sınırlı kalırsa faiz indiriminin BIST üzerindeki etkisi oldukça pozitif olabilir

"TCMB Faiz Kararı Bekleniyor Piyasa Gündemi: ABD basınında Trump'ın senatörlerle gerçekleştirdiği toplantıda Türkiye'ye yaptırım uygulamak istemediğini aktardığı yer alırken TL varlıklardaki risk iştahı gücünü koruyor.

Bugün TCMB'nin PPK toplantısında faiz indirimine gitmesi beklenirken bu taraftaki karar volatiliteyi artırabilir. Konsensüs beklentiler 250 baz puan, bizim beklentimiz 200 baz puanlık bir indirim olacağı yönünde. Aynı zamanda ECB'nin toplantısı ve bu taraftaki söylemler de önemli olacak.

Açıklanacak önemli ekonomik veriler

o 14:00 - TCMB Faiz Kararı Önem: Yüksek

o 14:45 - ECB Faiz Kararı Önem: Yüksek

BIST-100 Güne başlangıç

Küresel piyasalarda PMI verileri beklentilerin altında kalarak zayıf bir görünüme işaret etse de merkez bankalarına yönelik faiz indirim beklentilerini destekledi.

Dün BIST-100 Endeksi'nde kâr satışlarına bağlı olarak dalgalı bir seyir izlense de kapanışa doğru gelen alımlarla endeks günü %0,88'lik bir yükselişle 103.457 puandan tamamladı. ABD borsaları günü karışık kapanışlarla tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri de yataya yakın karışık bir seyir izliyor.

Asya piyasalarında genel olarak hafif alıcılı bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 5,70 - 5,71 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 5,71'li seviyelerden işlem görmekte.

BIST- 100 Endeksi'nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün gelen satışlarda 500 günlük ortalamaya kadar gerileyen endeks, burada destek bulduktan sonra günün son bölümünde gelen alımlarla önceki gün test edilen 102.917'yi de aşarak günü 103.457'den tamamladı.

Yükseliş trendini koruyan endeks, dünkü test ile birlikte 500 günlük ortalamanın bulunduğu 101.750 civarını da güçlü destekler listesine eklemiş oldu. Bugün TCMB Para Politikası Kurulu kararı sonrası kurlarda oluşabilecek hareketin endeks tarafında yansımalarını izleyeceğiz.

Karar sonrası kurlarda stabil görünüm korunabilir ya da olası yukarı yönlü hareketler sınırlı kalırsa faiz indiriminin BIST üzerindeki etkisi oldukça pozitif olabilir. 101.750 altında negatif sinyaller üretecek endekste bu seviyenin üzerinde 106 bin civarı hedef olmaya devam ediyor."

Gedik Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)