E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErmenistan: Türkiye ile üst düzey görüşmelere hazırız---

Ermenistan: Türkiye ile üst düzey görüşmelere hazırız

Ermenistan: Türkiye ile üst düzey görüşmelere hazırız
20 Eylül 2021 - 23:00 www.borsagundem.com

Ermenistan Başbakanı sözcüsü Mane Gevorgyan, Türkiye ile en üst düzeyde diyaloğa hazır olduklarını söyledi. Gevorgyan bölgesel ulaşım ve bağlantı yollarının açılmasının uzun vadeli barış ve istikrarın tesisi için de gerekli olduğunu vurguladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın New York ziyareti öncesi, Kafkasya'da barış, işbirliği ve istikrar açıklamalarının ardından, Ermenistan'dan olumlu sinyaller gelmeye devam ediyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın, ilişkilerin normalleştirilmesi açıklamasının ardından, Paşinyan'ın basın sözcüsü Mane Gevorgyan, Rus interfaks haber ajansına değerlendirmelerde bulundu.

''Barış ve istikrar için gerekli''

Hali hazırda Türkiye ve Ermenistan arasında herhangi bir temas bulunmadığına dikkat çekti.  Erivan'ın Türkiye ile en üst düzeyde diyaloğa hazır olduğunu ifade etti.

Bölgeyi birbirine bağlayan ve düşmanlığı sona erdiren iletişim hatlarındaki engelleri kaldırmanın seçenekler arasında olduğunu kaydeden sözcü, "Etkili çalışma durumunda Ermenistan üst düzey toplantılara hazır olacaktır" dedi.

Gevorgyan, bölgesel ulaşım ve bağlantı yollarının açılmasının uzun vadeli barış ve istikrarın tesisi için de gerekli olduğunu söyledi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, iki hafta önce, kabinesini Türkiye ile ilişkileri normalleştirmek üzere çalışmaya çağırmış, bölgede yeni ulaşım hatları ve ekonomik ilişkilerin kurulmasının Ermenistan'ın da uzun dönemde stratejik hedefi olduğunu vurgulamıştı.

Ermenistan'dan Türkiye'ye zeytin dalı

 

Bakan Akar: Temennimiz Ermenistan'ın ateşkese uyması

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucize Reis : )21 Eylül 2021 10:15

    Ya ermnistan onun bunun çıngırağı olacğaına, ekonomık krizde kendini geliştirmeye dosthane diyaloklar kurmaya adasa zaten o bölge kalkınacak, fakirlik bitecek. ermenistan toprak toprak diyor ama, kendi milletini beslecey üretimi yok. global krizdede kimse Ermenilere bedava ekmek evrecek hali yok. Yunanistanda öyle, Türkiye koca devlet, yunaistan istanbul nufuslu bir ülke. Ama birileri çıngırak gibi kulanıyo yunanı. Ama Türkiye askeri gücü en kötü zamanda bile tarihinde geçmişinde mucizeleri yapmış bir millet. Türk ordusu, en köü dönemde bile bayrağını göklerde dalgalandırmıştır. O bakımdan bizlerin ordu harici alanlarda yenilikler, gelişmeler, üretim hatları, farklı ücatlarla modernize olmamız lazım. sonra akdeniz türk gölü, coğraftamızın en güçlü devleti olamamız çok rahat olacak. komşularımızın her birinde bir eilimiz olacak veonalrda modern devletlere dönecek. bizleri izleyecek.Atatürk bunu yaptı.