E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Varlık Fonu'nu küresel anlamda farklı bir yere getireceğiz---

Erdoğan: Varlık Fonu'nu küresel anlamda farklı bir yere getireceğiz

Erdoğan: Varlık Fonu'nu küresel anlamda farklı bir yere getireceğiz
27 Kasım 2020 - 13:38 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki sürece yönelik Varlık Fonu'nu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Yeni tedbirler alınacak mı?

Bilim Kurulu her türlü hazırlığı yürütüyor. Maske, mesafe ve hijyen bizim için çok önemli. Buna dikkat edilmediği sürece artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor. Tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız. Fiziki altyapı olarak bir sıkıntımız yok, hastaneler noktasında bir sıkıntımız yok. Vaka sayılarının artması, vefatın artması bu süreçteki üzüntü duyduğumuz tablodur.

Aşı çalışmaları

Aşıyla alakalı olarak da bizim kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Aşı ithali noktasında görüşmeler var. Sayın Putin'le yaptığım görüşmeler var. Sağlık Bakanlığımızın Çin Sağlık Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler var. 

Varlık Fonu

Önümüzdeki sürece yönelik Varlık Fonu'nu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Katar Emiri'nin Türkiye ziyareti atılan adımlardan bir tanesidir. Anlaşmalar imzalandı. 

Kanal İstanbul

Kanal İstanbul projesiyle ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel, bunlar var. Dikkat ederseniz, yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Yatırımlarımız altyapı, üstyapı olarak devam ediyor. Bunlar içerisinde bir numaralı proje Kanal İstanbul. Projenin mimari boyutu, teknik boyutları hazır. İşin ihale safhasına gelmiştir. Ulaştırma Bakanımızla Çevre ve Şehircilik Bakanımız birlikte yürütecek. İstanbul çok daha farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda çok daha farklı bir güce ulaşacaktır.

Elvan: TÜSİAD ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik

Erdoğan ve El Sani imzaları attı, Katar BİST'e ortak oldu

Şahenk, İstinyePark’taki hisselerini Katar'a satıyor

Katarla sosyal alanda anlaşma imzalandı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.