E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Milli gelirimiz yaklaşık 11 kat yükseldi---

Erdoğan: Milli gelirimiz yaklaşık 11 kat yükseldi

Erdoğan: Milli gelirimiz yaklaşık 11 kat yükseldi
14 Eylül 2021 - 13:25 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli gelirimiz Türk Lirası olarak yaklaşık 11 kat yükselirken, asgari ücret 16 kata yakın arttı. 27 kat artan emekli maaşları var. Hep çalışanlarımızın gelirlerini yükseltecek formüller üzerinde durduk" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "İşçilerle Buluşma" programında konuştu.

"Son 19 yılda istihdam sayısını 9,5 milyon artırdık"

Türkiye'nin son 19 yılda istihdam sayısını 9,5 milyon artırdık. Çalışanların gelir seviyesini kat be kat yükselttik. Milli gelirimiz Türk lirası olarak yaklaşık 11 kat yükselirken asgari ücret 16 kata yakın arttı. Ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle refah seviyesini artırmak için mücadele ettik.

'Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğini gösteriyor'

Son dönemde sanayi üretiminde, ihracatta, istihdamda, büyümede hızlı yükselişle salgın öncesinin üstüne çıktık. Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor. 

"İşçi ve memurların toplu sözleşmelerinde tataminkar artışlar yaptık"

İşçi ve memurların toplu sözleşmelerinde tataminkar artışlar yaptık. 4 bin liraya kadar olan işçilerimizin ücretlerinde yüzde 34 artış gerçekleşti. Memurlarımızın en düşük ücretlerinde yüzde 31'i geçen oranlarda artış yapıldı. Çalışanlarımızın gelirini artırırken her kesimin haklarını koruyup kolladık. 

'Evlatlarımıza herkesin hayali olan bir ülke bırakacağız'

Türkiye büyüdükçe, zenginleştikçe her bir vatandaşın refah seviyesi artacaktır. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz derken  bunu her kesim için söylüyoruz. Evlatlarımıza herkesin hayali olan bir ülke bırakacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.