E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDışişleri'nden AB'ye 'Kapalı Maraş' tepkisi---

Dışişleri'nden AB'ye 'Kapalı Maraş' tepkisi

Dışişleri'nden AB'ye 'Kapalı Maraş' tepkisi
27 Temmuz 2021 - 20:37 www.borsagundem.com

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borell'in Kapalı Maraş açıklamasına tepki gösterdi. Bilgiç, "Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen açıklamaların hükmü yoktur" dedi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Avrupa Birliği (AB) Komisyon Başkan Yardımcısı ve Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in AB adına kapalı Maraş hakkında yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

"Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen açıklamaların hükmü yoktur"

Maraş konusunda yapılan açıklamayı kınadığını ifade eden Bilgiç, şunları söyledi:

Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen, gerçeklerden kopuk ve sadece Rum tarafının görüşlerini yansıtan bu ve benzeri açıklamaların bizim açımızdan bir değeri ve hükmü yoktur. Üyelik dayanışması ve veto endişesi bahaneleriyle ortaya konulan bu yanlı AB tutumunun hiçbir sorunun çözümüne katkıda bulunması da mümkün değildir.

"KKTC'nin aldığı kararlara desteğimiz tamdır"

Kıbrıs meselesinin çözümü ve Maraş açılımı konusunda KKTC makamlarının önerilerine ve aldıkları tüm kararlara desteğimiz tamdır.

Maraş açılımı KKTC Hükümetinin aldığı bir karardır. AB, 2004’te Annan Planı sonrasında Kıbrıs Türk halkına verdiği sözleri tutmalı ve KKTC’yi muhatap almayı öğrenmelidir.

KKTC Cumhurbaşkanlığı, BMGK'nın Kapalı Maraş açıklamasını kınadı

 

BM'den Kapalı Maraş kararı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Açın gitsin27 Temmuz 2021 21:25

    Ya boşverin ab mabe ne derse desinler yunan keferesi adalara silah yığıyor kimse ses çıkartıyormu ? Yook açın sizde maraşı icazetmi alacaz.