E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiDev projeyle o bölgelere piyango vuracak---

Dev projeyle o bölgelere piyango vuracak

Dev projeyle o bölgelere piyango vuracak
20 Mart 2016 - 11:17 www.borsagundem.com

İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek Gebze-İzmir Otoyolu Projesi'nin tamamlanmasıyla birçok bölgenin değerinin artması bekleniyor

İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde orta açıklığa tabliyelerin montajı gerçekleşirken, toplam 113 tabliyenin mayıs ayının sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.
433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli ayağını oluşturan İzmitKörfezi Asma Köprüsü’nde tabliyelerin montajı için çalışmalar devam ediyor. 2 bin 682 metre uzunluğundaki köprü bin 550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığa sahip asma köprüleri arasında 4’üncü olurken, köprünün orta açıklığının bir kısmına ve denizdeki köprünün iki ayağının orta kısımlarına tabliyeler konuldu. Her biri 35 metre 93 santim genişliğinde ve 25 metre uzunluğunda olacak 113 tabliye konulacağı bildirilirken, kötü hava hava şartlarının çalışmaları zaman zaman aksattığı bildirildi. Köprüde tabliyelerin montajının ardından izolasyon, asfalt kaplama ve diğer imalatlarının yapılacağı, mayıs ayı sonunda köprünün trafiğe açılmasının hedeflendiği belirtildi.
İstanbul-İzmir Otoyol Projesi olarak anılan Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları dahil) Otoyolu Projesi, en çok bölgede arazisi ve konutu olanların işine yarayacak. Projenin tamamlanmasıyla birçok bölgenin değerinin artması bekleniyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)