E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiÇin, PMI'lar toparlanmaya devam ediyor---

Çin, PMI'lar toparlanmaya devam ediyor

Çin, PMI'lar toparlanmaya devam ediyor
30 Haziran 2020 - 10:00 www.borsagundem.com

Çin'de imalat PMI Haziran ayında 50.9 seviyesinde gerçekleşirken, imalat dışı endeks 2019 yılının Kasım ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı

Çin'de imalat aktivitesi Haziran ayında ekonominin korona virüsten aldığı hasarın kademeli olarak iyileştiğine yönelik sinyalleri pekiştirerek yükseldi.

Ulusal İstatistik Bürosu tarafından Salı günü açıklanan verilere göre, resmi imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi, bir önceki ay 50.6 olan seviyesinden 50.9'a yükseldi. İmalat dışı endeks ise 54.4 oldu.

Endekste 50'nin üzerindeki değerler gelişmeye işaret ediyor.

Alınan veriler, hükümetin göreceli olarak mütevazi duruş sergilediği teşvikleri ile desteklenen birinci çeyrekteki tarihi daralmadan kademeli olarak toparlanma gerçekleştiğini onayladı, fakat korona virüsten zarar gören küresel arz ve talebi etkilemesi ve henüz kontrol altına alınamamış olan salgın toparlanmanın sürdürülebilirliğinin zor olabileceğinin altını çiziyor.

Japonya'da sanayi üretimi ve istihdam düştü

Asya piyasaları ekonomilere dair iyimserlikle yükseldi

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)