E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemÇelik: Bu mesele partiler arası kavga gibi görülmemeli---

Çelik: Bu mesele partiler arası kavga gibi görülmemeli

Çelik: Bu mesele partiler arası kavga gibi görülmemeli
02 Nisan 2019 - 22:44 www.borsagundem.com

Ömer Çelik "Sürecin patronu YSK'dır. Bazı yerlerde gerginlikler duyuyoruz. Lütfen vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Bu meseleyi partiler arası kavga gibi görmesinler" ifadelerini kullandı

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Merkez binasında seçimdeki itiraz süreçlerine ilikin açıklama yaptı. Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Kara propagandaları yoğunlaştırıyorlar. Bundan neyi kastettiklerini biz anlıyoruz. Türkiye'nin elinin güçlenmesini istemiyorlar. Bunların son zamanlarda yoğunlaştırdıkları haber alanlarından bir tanesi son derece meşru, yasal itiraz sürecidir. Hukuka göre yürüyen itiraz süreci hakkında kara propagandayı yürürlüğe sokuyorlar. Müthiş rahatsızlar. Kesinleşmiş bir sonuç olmadığı halde AK Parti'nin sonucu değiştirmeye çalıştıklarından bahsediyorlar. Türkiye'de sürecin şeffaflığından ya haberleri yok ya da yönlendirmek istiyorlar. Seçim neticesinde birtakım diktatörlere yakın gazetelerde Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatıyla ilgili haberleri ibretle not ediyoruz.

Cumhur İttifakı'nın seçimlerden yüzde 52'ye yakın oy alması, önümüzdeki 4,5 yıl istikrarın devam edecek olması bunları ciddi bir şekilde rahatsız ediyor. Erdoğan eşittir Türkiye  diyerek, Erdoğan'ın eli zayıflarsa masada Türkiye'ye istediğimizi yaptırırız diye hareket ediyorlar. Milletimiz dünyanın gıpta ile baktığı katılım oranıyla seçimlere katılmıştır. Bu kara propaganda çevrelerin aksine memleketimizin, milletimizin çıkarları takip edilecektir.

Bu itiraz süreci sadece AK Parti'nin sandıkların başında bulunarak yürüttüğü bir süreç değildir. Sürecin patronu hukuktur, yani YSK'dır. YSK çok başarılı seçimler yürütmüştür. Dünya ve demokrasi tarihine altın harflerle geçmiştir. Her partiden vatandaşlarımız bu süreci gözlemleyebildiği gibi bu sürece yakınen şahit oluyorlar. Panik atak siyaseti yapmamak lazım. CHP yönetiminin 'bu süreç durdurulsun' yaklaşımında süreçten duyulan rahatsızlık nedir? Panik atağa gerek yoktur. Bir sürece ikinci sonuca saygı göstereceğiz. Sonuç olarak vatandaşımız ne derse o olur. Seçim kurulları çok şeffaf. Keşke o kurulların olduğu yerde bu çalışmaları yürütürken gerekirse kamerayla herkesin izleyebileceği şekilde Türkiye'ye yayın yapılsın.

Keşke tüm vatandaşlarımızın, köylerdeki vatandaşlarımızın cep telefonlarıyla izleyebileceği bir süreç olsa. Siyaseten buna saygıyla yaklaşmak Türkiye'nin en büyük gücüdür. Bizim verdiğimiz mücadele sivil siyasetin güçlenmesi, demokratik geleneklerin pekişmesi, demokrasi bilincinin kuvvetlenmesi meselesidir. Süreci akamete uğratmaya çalışmamak lazımdır. Teşkilatlarımızın, kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın büyük teveccühü ile ulaşmaya çalıştıkları her bir AK Parti'nin ortaya çıkması için bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu aynı zamanda başka partilere oy veren vatandaşlarımızın heba olmuş oyu varsa onun da ortaya çıkmasını sağlıyor. Şundan herkesin müsterih olması lazım, hiçbir oy heba olmasın.

AK Parti geleneğinde hiçbir zaman açık oy, gizli tasnif olmamıştır. Açık oy, gizli tasnif geleneğinin CHP siyasi tarihinin büyük bölümünü dolduran bir gelenek olduğu biliniyor. Bu eleştirilerini ifade ederken dikkatli üslup kullanmaları gerekir. Kendi tarihleriyle yüzleşmeleri gerekmektedir. Seçilmiş iradeye tutum alan, muhtıralara, yargı vesayetine, askeri vesayetine destek veren gelenek CHP'nindir, bizim geleneğimizde yeri yoktur. Hak edilmemiş zaferlerle, yargı ve askeri vesayetle milletin iradesini çalarak Türkiye'de rol oynayanların hangi geleneğe ait olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

"VATANDAŞLARIMIZ BU MESELEYİ PARTİLER ARASI KAVGA GİBİ GÖRMESİNLER"

Sürecin patronu YSK'dır. Bazı yerlerde gerginlikler duyuyoruz. Lütfen vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Bu meseleyi partiler arası kavga gibi görmesinler. Bu partiler arası bir kavga değil milletimizin iradesinin tam olarak tecelli etme mücadelesidir. Siyasi ve hukuki ilkelere uygun bir şekilde yapılmaktadır. Bunu hukuki prensiplere uygun olarak yürütüyoruz. AK Parti'nin hiçbir oyunun zayi olmamasını sağlayacağız, aynı şekilde hangi partiye oy vermiş olursa olsun her vatandaşımızın oyu yerini bulacaktır. Hepimiz herkes demokrasinin tarafındayız, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir tarafındayız.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Musa Akar03 Nisan 2019 04:24

  İşte adaletin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.Dürüst olmak , şeffaf olmak eşitlik , hak hukuk yapılan itirazlar parti meselesi değil sonuçlar çok yakınsa elbette tekrar incelenecek hatta Ankara , İstanbul oyları baştan titiz bir şekilde tekrar sayılsın , şaibe iyi bir şey değildir.şaibe ile sonuca ulaşamayız.Açık seçik şeffaf olacak tekrar sayımlara her partiden temsilcile katılsın varsa hata düzeltilsin bu işleri oldu bittiye getirmeye çalışanlar sahtekardır.

 • Fadıl danisman03 Nisan 2019 01:06

  Hukuk ve adalet herkese lazim değil mi? Neden şimdi aklınıza geliyor?Neden hukuku zorluyorsunuz?Neden bunları simdi söylüyorsunuz?Bu kez ati alamadınız mi?Üsküdarda kaldiniz mi? Bir de kişi kendinden bilir işi diye bir söz var değil mi?

 • Ali Öner02 Nisan 2019 23:35

  Sen inanarak mı söylüyorsun bu söylediklerini. Yerel seçim diye işi gücü ekonomiyi bıraktınız bu seçimle uğraştınız. Kaybettiniz ve sonraki seçimlerde de kaybetmeye devam edeceksiniz.

 • Ew02 Nisan 2019 23:23

  Siz baslattiniz